logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice  Váš jednoduchý nákup z pohodlí domova:-) 

OVOCNÉ STROMKY / BROSKVONĚ, NEKTARINKY

Broskvoně lze stále koupit na prodejně.

Řadit podle 
Výrobce 

Původ USA.Broskvoň typu tvrdka-cling.Vyznačuje se tuhou dužinou.Tento typ se při zavařování nerozvařuje. Zralost je 7 dní po odrůdě Redhaven.Neodlučitelná od pecky.Plodnost začíná záhy po výsadbě,je velká a pravidelná. Odolnost proti mrazu je vysoká,proti kadeřavosti střední.Je vhodná do nižších a středních poloh. Oblíbená odrůda taktéž pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165 KčVelmi kvalitní,pozdní žlutomasá odrůda,původ USA.Sklizeň je 30 dnů po odrůdě Redhaven.Patří k velmi chutným,úrodným odrůdám.Dužina odlučitelná od pecky. Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je vysoká.Odolnost proti pukání plodů je velmi vysoká.Plody před sklizní neopadávají.
naše cena 158 KčPůvod USA,semenáč odrůdy Halehaven.Zraje 10 až 14 dnů před odrůdou Redhaven. Atraktivní raná odrůda broskvoně.Je vhodná pro pěstování v teplých oblastech.
naše cena 165 KčPůvod USA,strom roste srředně bujně. Patří k pozdnějším odrůdám,uzrává 10dní po odrůdě Redhaven.Od pecky je dobře odlučitelná,plody po dešti nepraskají,proti pukání pecky je taktéž odolná.Plody před sklizní neopadávají. Odrůda je celkově středně odolná proti mrazu.Je vhodná do teplých poloh,v okrajových oblastech je vhodná na chráněné stanoviště. Atraktivní,chuťově velmi dobrá odrůda s velkými
naše cena 158 KčRaná, žlutomasá odrůda,původ Itálie.Uzrává postupně,15 dnů před odrůdou Redhaven.Dužina mírně ulpívá na pecce.Patří k pravidelně plodícím,úrodným odrůdám. Růst stromu je srřední,vytváří menší koruny. Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je vysoká.
naše cena 158 KčPozdní, žlutomasá odrůda.Sklizeň je 9 dní po odrůdě Redhaven.Plody výborné kvality,patří k úrodným,pravidelně plodícím odrůdám.Oddělitelnost dužiny od kostky je dobrá. Celková odolnost střední. Odrůda nenáročná na stanoviště,lze ji vysazovat i do okrajových oblastí.
naše cena 158 KčVelmi raná, žlutomasá odrůda.Zraje 21 dní před odrůdou Redhaven.Dužina,jako všechny rané odrůdy,je neoddělitelná od pecky. Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je vysoká.Odrůda vhodná i do okrajových oblastí. Je ceněná právě pro svoji ranost.
naše cena 158 KčPůvod Kanada,strom roste středně bujně. Odrůda uzrává ve stejnou dobu jako Redhaven.Od pecky je dužina odlučitelná,plody po dešti nepukají a před sklizní neopadávají. Odolnost proti mrazu je vysoká.Odrůda je vhodná do všech i okrajových oblastí.
naše cena 185 KčKanadská odrůda žlutomasé broskvoně.Velikost 90-130g.Zraje 5-10dní před odrůdou Redhaven.Dužina oddělitelná od pecky. Růst stromů této odrůdy je bujný. Odolnost proti mrazu je velmi dobrá.Plody dobře snášejí přepravu.
naše cena 158 KčPůvod Kanada 1978 Velmi vzhledná,atraktivně vybarvená broskev.Překrytí karmínovou červení je 60-90%. Zraje 15 dní po odrůdě Red Haven.Velikost plodu je 90-150g.Patří k úrodným odrůdám.Odlučitelnost od pecky je dobrá.
naše cena 158 KčRaná, žlutomasá odrůda. Plod: velký, podlouhlý. Barva: základní barva zelenavěžlutá, z větší části překrytá červeným rozmytým líčkem. Chuť: je navinule sladká, aromatická, výborná.
naše cena 158 KčŽlutomasá odrůda,zraje 7 dní po odrůdě Redhaven.Je úrodná,pravidelně plodící.Odlučitelnost dužiny od pecky je dobrá. Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je vysoká.Je vhodná i do okrajových oblastí.
naše cena 158 KčŽlutomasá broskvoň,Původ USA.Sklizeň  je v první polovině srpna (5. - 10.).Podle této odrůdy se určuje zralost všech ostatních odrůd.Ve zralosti dužina odlučitelná od pecky. Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je vysoká.Plastická,nenáročná odrůda,vhodná do všech oblastí. Je to stále oblíbená,nejvíce rozšířená odrůda.
naše cena 158 KčPůvod USA,strom roste středně bujně. Raná odrůda,zraje 20dní před odrůdou Redhaven.Tak,jako všechny rané odrůdy,dužina je neodlučitelná od pecky.Odolnost proti mrazu je vysoká. Atraktivní,raná odrůda s velmi dobrou chutí plodů.
naše cena 165 KčŽlutomasá odrůda,původ USA.Dozrává v polovině srpna nepravidelně asi týden.Plody mají příjemnou sladkou chuť s lehkou kyselinkou.Velikost 80-130g.Odlučitelná od pecky. Plodnost začíná 2.rok po výsadbě,plodnost je dobrá. Stromy a pupeny jsou odolné proti mrazu,květy jsou citlivější.
naše cena 158 KčOdrůda s velmi atraktivními plody.Zraje týden před odrůdou Redhaven.Plodnost je vysoká.Plody se velmi dobře přepravují. V zahraničí patří k velmi oblíbeným odrůdám.
naše cena 185 KčŽlutomasá odrůda,původ Kanada.Zraje koncem července až začátkem srpna,8 dní před odrůdou Redhaven.Velikost plodů je 80-120g.Patří k úrodným odrůdám i v nepříznivých podmínkách. Strom roste bujně,vytváří robustní,hustou korunu. Odolnost proti mrazu je dobrá.
naše cena 158 KčPlody ledvinovitého tvaru.Odlučitelná od pecky. Uzrává ve stejné době jako Red Haven,nebo o několik dnů později.
naše cena 185 KčJedná se o bělomasou broskvoň,plody ledvinovitého tvaru,velikost 60-80g.Při probírce mohou dosahovat velikosti 100g.Odlučitelná od pecky. Uzrává ve stejné době jako Red Haven,nebo o několik dnů později.
naše cena 158 KčPůvod USA,mutace odrůdy BurbankJuly Elberta.Zraje 7 dní před odrůdou Redhaven. Odrůda je velmi málo náchylná k opadu plodů před sklizní.Odolnost proti mrazu je střední.Je velmi odolná k pukání plodů a pecek.
naše cena 165 KčOTQ1N2