logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice  Váš jednoduchý nákup z pohodlí domova:-) 

OVOCNÉ STROMKY / BROSKVONĚ, NEKTARINKY

Prodej ovocných stromků pomocí e shopu je pro jaro 2014 již ukončen.Nový prodej bude zahájen opět v říjnu,dříve stromky nelze prodávat.Možnost objednání stromků bude spuštěna pravděpodobně v druhé polovině září.

Řadit podle  
Výrobce  

 broskvoň Redhaven
Žlutomasá broskvoň,Původ USA.Sklizeň  je v první polovině srpna (5. - 10.).Podle této odrůdy se určuje zralost všech ostatních odrůd.Ve zralosti dužina odlučitelná od pecky. Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je vysoká.Plastická,nenáročná odrůda,vhodná do všech oblastí. Je to stále oblíbená,nejvíce rozšířená odrůda.
naše cena 158 Kčbroskvoň Catherina (tvrdka,cling)
Původ USA.Broskvoň typu tvrdka-cling.Vyznačuje se tuhou dužinou.Tento typ se při zavařování nerozvařuje. Zralost je 7 dní po odrůdě Redhaven.Neodlučitelná od pecky.Plodnost začíná záhy po výsadbě,je velká a pravidelná. Odolnost proti mrazu je vysoká,proti kadeřavosti střední.Je vhodná do nižších a středních poloh. Oblíbená odrůda taktéž pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165 Kčbroskvoň Cresthaven
Velmi kvalitní,pozdní žlutomasá odrůda,původ USA.Sklizeň je 30 dnů po odrůdě Redhaven.Patří k velmi chutným,úrodným odrůdám.Dužina odlučitelná od pecky.Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je vysoká.Odolnost proti pukání plodů je velmi vysoká.Plody před sklizní neopadávají. 
naše cena 158 Kčbroskvoň Dixired
Původ USA,semenáč odrůdy Halehaven.Zraje 10 až 14 dnů před odrůdou Redhaven.Atraktivní raná odrůda broskvoně.Je vhodná pro pěstování v teplých oblastech.
naše cena 165 Kčbroskvoň Earliglo
Původ Kanada.Mutace odrůdy Redhaven.Zraje 14 dní před touto odrůdou.Plodnost je velká a pravidelná.Odolnost proti mrazům je dobrá,může se vysazovat i v chladnějších,okrajových oblastech.
naše cena 165 Kčbroskvoň Early Redhaven
Mutace odrůdy Redhaven,velikost 100-160g.Zralost 12 dní před základním druhem.Dužina je velmi šťavnatá,aromatická,velmi dobrá.Dužina odlučitelná od pecky.Odolnost proti mrazu je střední.
naše cena 158 Kčbroskvoň Envoy
Původ USA,strom roste srředně bujně.Patří k pozdnějším odrůdám,uzrává 10dní po odrůdě Redhaven.Od pecky je dobře odlučitelná,plody po dešti nepraskají,proti pukání pecky je taktéž odolná.Plody před sklizní neopadávají.Odrůda je celkově středně odolná proti mrazu.Je vhodná do teplých poloh,v okrajových oblastech je vhodná na chráněné stanoviště.Atraktivní,chuťově velmi dobrá odrůda s velkými
naše cena 158 Kčbroskvoň Fairhaven
Pozdní žlutomasá odrůda.Zraje 10 dnů po odrůdě Redhaven.Dužina dobře oddělitelná od pecky. Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je dosti vysoká.Plody se při přepravě neotlačují. Pravidelně plodící,nenáročná odrůda vhodná i do okrajových oblastí.
naše cena 158 Kčbroskvoň Favorita Morettini III
Raná, žlutomasá odrůda,původ Itálie.Uzrává postupně,15 dnů před odrůdou Redhaven.Dužina mírně ulpívá na pecce.Patří k pravidelně plodícím,úrodným odrůdám.Růst stromu je srřední,vytváří menší koruny.Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je vysoká. 
naše cena 158 Kčbroskvoň Fayette
Velmi pozdní,atraktivní,žlutomasá broskvoň.Uzrává většinou první až druhý týden září,30 dní po odrůdě Redhaven.
naše cena 185 Kčbroskvoň Flamingo
Pozdní, žlutomasá odrůda.Sklizeň je 9 dní po odrůdě Redhaven.Plody výborné kvality,patří k úrodným,pravidelně plodícím odrůdám.Oddělitelnost dužiny od kostky je dobrá.Celková odolnost střední.Odrůda nenáročná na stanoviště,lze ji vysazovat i do okrajových oblastí.
naše cena 158 Kčbroskvoň Harbinger
Velmi raná, žlutomasá odrůda.Zraje 21 dní před odrůdou Redhaven.Dužina,jako všechny rané odrůdy,je neoddělitelná od pecky.Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je vysoká.Odrůda vhodná i do okrajových oblastí.Je ceněná právě pro svoji ranost.
naše cena 158 Kčbroskvoň Harbrite
Původ Kanada,strom roste středně bujně. Odrůda uzrává ve stejnou dobu jako Redhaven.Od pecky je dužina odlučitelná,plody po dešti nepukají a před sklizní neopadávají. Odolnost proti mrazu je vysoká.Odrůda je vhodná do všech i okrajových oblastí.
naše cena 165 Kčbroskvoň Harnas
Kanadská odrůda žlutomasé broskvoně.Velikost 90-130g.Zraje 5-10dní před odrůdou Redhaven.Dužina oddělitelná od pecky.Růst stromů této odrůdy je bujný.Odolnost proti mrazu je velmi dobrá.Plody dobře snášejí přepravu.
naše cena 158 Kčbroskvoň Harrow Beauty
Původ Kanada 1978Velmi vzhledná,atraktivně vybarvená broskev.Překrytí karmínovou červení je 60-90%.Zraje 15 dní po odrůdě Red Haven.Velikost plodu je 90-150g.Patří k úrodným odrůdám.Odlučitelnost od pecky je dobrá.
naše cena 158 Kčbroskvoň Inka
Žlutomasá broskvoň,velikost plodu 100-160g,často i větší.Patří k pozdně zrajícím broskvoním,uzrává přibližně 20.srpna.Dužina je odlučitelná od pecky.Odolnost proti mrazu střední.
naše cena 158 Kčbroskvoň Iskra
Žlutomasá odrůda,zraje v druhé polovině srpna.Odlučitelnost dužiny od pecky je dobrá. Strom roste bujně. Mrazuvzdornost je dobrá.
naše cena 158 Kčbroskvoň Lednická žlutá
Uzrává 18 dní po odrůdě Redhaven.Odolnost proti mrazu je velmi dobrá,lze ji vysazovat i do okrajových oblastí.Odlučitelnost dužiny od pecky je velmi dobrá.  
naše cena 185 Kčbroskvoň Michaela
Raná, žlutomasá odrůda.Plod: velký, podlouhlý.Barva: základní barva zelenavěžlutá, z větší části překrytá červeným rozmytým líčkem.Chuť: je navinule sladká, aromatická, výborná. 
naše cena 158 Kčbroskvoň Modřinka
Žlutomasá odrůda,zraje 7 dní po odrůdě Redhaven.Je úrodná,pravidelně plodící.Odlučitelnost dužiny od pecky je dobrá.Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je vysoká.Je vhodná i do okrajových oblastí. 
naše cena 158 KčMmY5M