logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

JABLONĚ

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Ceny, pokud není uvedeno jinak, jsou za tvar zákrsek.

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

jabloň Admirál
druh: zimní
Zimní odrůda,uzrává začátkem října.Plodnost je střední,pravidelná. Růst stromu je velmi bujný. Rezistentní proti strupovitosti,odolná proti padlí.
naše cena 210,00 Kč (8,54 €)jabloň Albrechtovo
jabloň Princ Albrecht Pruský
Stará německá zimní odrůda vyšlechtěná v r.1865 Stromy rostou bujně,v plodnosti růst ustává.Vytváří kulovitou,mírně zploštělou korunu. Padlím netrpí,odolnost proti strupovitosti střední,proti mrazu dosti odolná. Plodnost je po výsadbě brzká,sklizeň v polovině září.Skladovatelnost do ledna,z vyšších poloh déle.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)jabloň Aneta
druh: zimní
Plod: velký až velmi velký,kulovitě kuželovitý. Barva: základní barvu má světle žlutou, překrytou rozmytou tmavě červenou barvou se slabým žíháním. Dužina: je nažloutlá, středně pevná, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)Podzimní velmi stará ruská odrůda,nejvíce je rozšířená v Bělorusku a v pobaltských státech.Uzrává v polovině září,plody vydrží do listopadu. Strom roste slabě,korunu tvoří kulatou,lehce zploštělou. Odolnost proti strupovitosti a padlí je vysoká.Vysoká je taktéž odolnost proti mrazu. Vzhledem k velké odolnosti proti mrazu a chorobám se odrůda hojně využívá ke šlechtění nových odrůd.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)Původ USA. Strom roste bujněji, rozložitěji, převisle. Patří k úrodnějším odrůdám, každý druhý rok může být plodnost nižší.  Plody málo červiví.
naše cena 210,00 Kč (8,54 €)Nová odrůda, původ ČR.  Strom roste středně bujně, habitus je rozložitý. Plodí na krátkých i delších výhonech. Sklízí se začátkem října. Plody lze skladovat do února až března. Proti strupovitosti je rezistentní, na padlí netrpí.
naše cena 210,00 Kč (8,54 €)Velmi stará odrůda, původ Rumunsko. Hojně je rozšířená na Zakarpatské Ukrajině. Strom roste bujněji, velmi zdravě. Odrůda je nenáročná na agrotechniku, je znaně odolná proti mrazům. Plody se při sklizni neotlačují, při běžném skladování vydrží do dubna, skládkovými chorobami netrpí.
naše cena 245,00 Kč (9,96 €)Původ ČR. Strom roste středně bujně, vytváří pyramidální koruny. Plodnost je pravidelná, hojná. Plody se dobře skladují, vydrží do března. Odrůda je vhodná do spíše teplejších oblastí pěstování.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Stará holandská odrůda Plod je velký až velmi velký. Dužina je žlutavá až nazelenalá, středně pevná. Chuť má mírně navinulou, velmi dobrou.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)Plod: velký až velmi velký. Barva: základní zelenožlutá až žlutá, překrytá rozmytou karmínovou červení. Dužina: je žlutavá až nazelenalá, středně pevná, šťavnatá. Chuť má mírně navinulou, velmi dobrou.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)Stará odrůda,pochází z Anglie z r.1830,v Evropě i v Americe je dosti rozšířená. Strom roste zpočátku bujněji,v plodnosti růst ustává.Koruny tvoří kulovité. Sklízí se v druhé polovině září,dá se skladovat do konce února. Odolnost proti padlí je nižší,proti strupovitosti je střední.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)Francouzská stará odrůda.Sklizňová zralost je koncem srpna,plody vydrží do listopadu. Strom roste středně bujně,plodnost je střídavá. Je dosti rozšířená,protože se v minulosti používala pro svoji mrazuodolnost jako kmenotvorná odrůda.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)Zimní odrůda,původ Holandsko.Sklizeň začátkem října,skladovatelnost do března.Patří k pravidelně plodícím,úrodným odrůdám. Odolná proti strupovitosti a padlí. Podle holandských zdrojů se  jedná o hypo-alergenní odrůdu,vhodnou pro alergiky.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)jabloň Florina
druh: zimní
Plod: střední,žebernatý. Barva: žlutá,krycí oranžově červená. Dužina: nažloutlá,pevná,šťavnatá,chruplavá,chuť nasládlá. Odolnost: proti napadení strupovitostí je rezistentní, a proti napadení padlím jabloňovým je nižší.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)jabloň Gloster
druh: zimní
Plod: velký,kuželovitý,žebernatý. Barva: zelenavě žlutá,krycí karmínově červená. Dužina: zelenobílá,křuplavá,jemná,šťavnatá, chuť navinulá,velmi dobrá.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)Zimní odrůda,pupenová mutace odrůdy Bohemia.Sklízí se koncem září,skladovatelnost do konce února.Plody i po dozrání ze stromů nepadají.Úrodná,pravidelně plodící. Odolnost proti strupovitosti je střední,padlím netrpí.Je vhodná pro všechny oblasti.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)Plody: středně velké, stejnoměrně kulovité, zelenožluté až zlatožluté s velmi hladkou slupkou. Dužnina: sladká, šťavnatá, velmi dobrá až výborná. Odolnost k houbovým chorobám proti klasickému Goldenu vyšší, hlavně proti rzivosti plodů.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)jabloň Jersey Mac
druh: letní
Původ USA- Strom vytváří kulovitou, kompaktní korunu. Sklízí se v polovině srpna, plodnost je velmi dobrá, pravidelná. Odolnost proti houbovým chorobám nižší, proti mrazu je dobrá.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)Původ USA. Růst stromu je střední, rozložitý.  Odrůda je odolná proti strupovitosti. Plody vzhledem,  chutí a vůní připomínají odrůdu Jonathan. Skladovatelnost je do konce roku.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)jabloň Jonagold
druh: zimní
Plod: střední až velký,kulovitě kuželovitý. Barva: zelenožlutá,krycí červená. Dužina: nažloutlá,jemná,chruplavá,šťavnatá, aromatická,chuť výborná. Odrůda s vynikající chutí plodů.
naše cena 185,00 Kč (7,52 €)MDMxZ