logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

JABLONĚ

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Ceny, pokud není uvedeno jinak, jsou za tvar zákrsek.

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: střední,kulovitě kuželovitý.Barva: zelenožlutá.Dužina: bílá,jemná,chuť sladce navinulá,dobrá.Dosti rozšířená a stále oblíbená. Patří k nejranějším odrůdám v sortimentu. Je známá i pod jinými krajovými názvy, žňovky, skeněné, vidnary i jiné.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)jabloň Red Melba
druh: letní
Plod: menší až střední. Barva: základní barva zelená až zelenavě žlutá, překrytá purpurovou červení. Dužina: je křehká, jemná, rozplývavá, středně šťavnatá. Chuť sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá až výborná. Plody voní.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)jabloň Topaz
podnož M106
Plod: střední ploše kulovitý až kuželovitý. Barva: nažloutlá, krycí červená, žíhaná. Dužina: krémová, pevná, křehká, velmi šťavnatá, aromatická, chuť sladce navinulá, výborná. Jedna z nejlepších odrůd zavedených do prodeje v posledních letech.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)jabloň Admirál
druh: zimní
Zimní odrůda,uzrává začátkem října.Plodnost je střední,pravidelná. Růst stromu je velmi bujný. Rezistentní proti strupovitosti,odolná proti padlí.
naše cena 175,00 Kč (6,60 €)jabloň Akane
druh: podzimní
Plod: menší až střední, kulovitý až kulovitě protáhlý. Barva: základní světle žlutá, překrytá rozmytou červení téměř po celém povrchu plodu. Dužina: je bílá, jemná, šťavnatá. Chuť je navinule sladká, slabě aromatická, velmi dobrá.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)jabloň Allegro
Ametyst x Julia
Nová letní rezistentní odrůda, velmi dobré chuti. Plodnost je raná, středně vysoká, pravidelná. Nemá zvláštní nároky na polohu. Strom roste středně bujně, vytváří rozložitější koruny. Plody uzrávají začátkem srpna, při dobrém uskladnění vydrží do poloviny září.
naše cena 175,00 Kč (6,60 €)jabloň Älwa
druh: zimní
Zimní odrůda,sklizeň od začátku do poloviny října.Trvanlivost v chladírně do března i déle. Strom zpočátku roste velmi bujně,v pozdějších letech růst slábne. Odolnost proti strupovitosti střední,proti padlí vysoká.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Francouzská odrůda, mutace odrůdy Rouge de Delcorf. Zralost je v polovině až konci srpna.Skladovatelnost je 1 až 2 měsíce,v chladírně i déle.Celková odolnost dobrá. Velmi kvalitní letní jabloň.Oproti mnoha letním jablkům je dužina sladká s lehkou,osvěžující kyselinkou.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)jabloň Ametyst
druh: letní
Zraje v 2.polovině srpna,skladovatelnost asi měsíc. Rezistentní ke strupovitosti,málo náchylná na padlí.Nenáročná odrůda,vhodná do všech oblastí.
naše cena 175,00 Kč (6,60 €)Plod: velký až velmi velký,kulovitě kuželovitý. Barva: základní barvu má světle žlutou, překrytou rozmytou tmavě červenou barvou se slabým žíháním. Dužina: je nažloutlá, středně pevná, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá.
naše cena 175,00 Kč (6,60 €)Plod: velký,vysoce kulovitý až kuželovitý. Barva: základní barva zelenožlutá, z větší části překrytou jasně červenou barvou ve formě žíhání a mramorování. Dužina: je žlutá,chruplavá,mírně zrnitá,velmi šťavnatá. Odolnost: Proti napadení strupovitosti je rezistentní, a proti napadení padlím jabloňovým je střední.
naše cena 175,00 Kč (6,60 €)Podzimní velmi stará ruská odrůda,nejvíce je rozšířená v Bělorusku a v pobaltských státech.Uzrává v polovině září,plody vydrží do listopadu. Strom roste slabě,korunu tvoří kulatou,lehce zploštělou. Odolnost proti strupovitosti a padlí je vysoká.Vysoká je taktéž odolnost proti mrazu. Vzhledem k velké odolnosti proti mrazu a chorobám se odrůda hojně využívá ke šlechtění nových odrůd.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)naše cena 165,00 Kč (6,22 €)naše cena 165,00 Kč (6,22 €)jabloň Beforest
druh: zimní
Kanadská odrůda,která se vice začala pěstovat po II.sv.válce. Roste bujněji,vytváří větší,široké koruny. Dozrává koncem září,dá se skladovat do ledna i déle.Nejlepší chuti dosahuje v průběhu listopadu a prosince. Nespornou předností této odrůdy je zajímavá, velmi dobrá chuť a vůně.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)naše cena 175,00 Kč (6,60 €)  Původ ČR.Strom roste bujně,korunu tvoří rozložitou. Sklizňová zralost plodů je v září,vydrží do března. Zimí atraktivní,rezistentní odrůda,dobře prospívá ve středních i vyšších polohách.
naše cena 175,00 Kč (6,60 €)Plod: velký až velmi velký. Barva: základní zelenožlutá až žlutá, překrytá rozmytou karmínovou červení. Dužina: je žlutavá až nazelenalá, středně pevná, šťavnatá. Chuť má mírně navinulou, velmi dobrou.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)jabloň Braeburn
druh: zimní
Plod: velký. Barva: základ zelenožlutý,vrchní barva červená,žíhaná. Dužina: světle krémověžlutá, sladká,výborná.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Mutace kanadské odrůdy Princezna Luisa. Strom roste středně silně.Plodnost je střední až vyšší,pravidelná. Sklizňová zralost je koncem září,plody vydrží do ledna,z vyšších poloh i do března.Ve sklepě nevadne. Chuťově velmi dobrá odrůda,odolnost proti chorobám je nižší.Plody špatně snášejí transport.
naše cena 175,00 Kč (6,60 €)ZDg5Y2E0