logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

JABLONĚ

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Ceny, pokud není uvedeno jinak, jsou za tvar zákrsek.

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: střední,kulovitě kuželovitý.Barva: zelenožlutá.Dužina: bílá,jemná,chuť sladce navinulá,dobrá.Dosti rozšířená a stále oblíbená. Patří k nejranějším odrůdám v sortimentu. Je známá i pod jinými krajovými názvy, žňovky, skeněné, vidnary i jiné.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)jabloň Red Melba
druh: letní
Plod: menší až střední. Barva: základní barva zelená až zelenavě žlutá, překrytá purpurovou červení. Dužina: je křehká, jemná, rozplývavá, středně šťavnatá. Chuť sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá až výborná. Plody voní.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)Plod: střední ploše kulovitý až kuželovitý. Barva: nažloutlá, krycí červená, žíhaná. Dužina: krémová, pevná, křehká, velmi šťavnatá, aromatická, chuť sladce navinulá, výborná. Jedna z nejlepších odrůd zavedených do prodeje v posledních letech.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)jabloň Admirál
druh: zimní
Zimní odrůda,uzrává začátkem října.Plodnost je střední,pravidelná. Růst stromu je velmi bujný. Rezistentní proti strupovitosti,odolná proti padlí.
naše cena 175,00 Kč (6,73 €)jabloň Akane
druh: podzimní
Plod: menší až střední, kulovitý až kulovitě protáhlý. Barva: základní světle žlutá, překrytá rozmytou červení téměř po celém povrchu plodu. Dužina: je bílá, jemná, šťavnatá. Chuť je navinule sladká, slabě aromatická, velmi dobrá.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)jabloň Allegro
Ametyst x Julia
Nová letní rezistentní odrůda, velmi dobré chuti. Plodnost je raná, středně vysoká, pravidelná. Nemá zvláštní nároky na polohu. Strom roste středně bujně, vytváří rozložitější koruny. Plody uzrávají začátkem srpna, při dobrém uskladnění vydrží do poloviny září.
naše cena 175,00 Kč (6,73 €)jabloň Ametyst
druh: letní
Zraje v 2.polovině srpna,skladovatelnost asi měsíc. Rezistentní ke strupovitosti,málo náchylná na padlí.Nenáročná odrůda,vhodná do všech oblastí.
naše cena 175,00 Kč (6,73 €)jabloň Aneta
druh: zimní
Plod: velký až velmi velký,kulovitě kuželovitý. Barva: základní barvu má světle žlutou, překrytou rozmytou tmavě červenou barvou se slabým žíháním. Dužina: je nažloutlá, středně pevná, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá.
naše cena 175,00 Kč (6,73 €)Podzimní velmi stará ruská odrůda,nejvíce je rozšířená v Bělorusku a v pobaltských státech.Uzrává v polovině září,plody vydrží do listopadu. Strom roste slabě,korunu tvoří kulatou,lehce zploštělou. Odolnost proti strupovitosti a padlí je vysoká.Vysoká je taktéž odolnost proti mrazu. Vzhledem k velké odolnosti proti mrazu a chorobám se odrůda hojně využívá ke šlechtění nových odrůd.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)Původ USA. Strom roste bujněji, rozložitěji, převisle. Patří k úrodnějším odrůdám, každý druhý rok může být plodnost nižší.  Plody málo červiví.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)Velmi stará odrůda, původ Rumunsko. Hojně je rozšířená na Zakarpatské Ukrajině. Strom roste bujněji, velmi zdravě. Odrůda je nenáročná na agrotechniku, je znaně odolná proti mrazům. Plody se při sklizni neotlačují, při běžném skladování vydrží do dubna, skládkovými chorobami netrpí.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)jabloň Beforest
druh: zimní
Kanadská odrůda,která se vice začala pěstovat po II.sv.válce. Roste bujněji,vytváří větší,široké koruny. Dozrává koncem září,dá se skladovat do ledna i déle.Nejlepší chuti dosahuje v průběhu listopadu a prosince. Nespornou předností této odrůdy je zajímavá, velmi dobrá chuť a vůně.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)jabloň Bohemia šp.
druh: zimní, pupenová mutace odrůdy Rubín
Plod: velký,kulovitý. Barva: žlutá,krycí jasně červená. Dužina: krémová,jemná,chruplavá, velmi šťavnatá,aromatická,chuť sladká,výborná. Velmi atraktivní,kvalitní plody,má jemnější a pevnější dužinu než základní druh Rubín. Odolnost: proti napadení strupovitostí je střední, proti napadení padlím jabloňovým rovněž střední.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)Plod: velký až velmi velký. Barva: základní zelenožlutá až žlutá, překrytá rozmytou karmínovou červení. Dužina: je žlutavá až nazelenalá, středně pevná, šťavnatá. Chuť má mírně navinulou, velmi dobrou.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)jabloň Braeburn
druh: zimní
Plod: velký. Barva: základ zelenožlutý,vrchní barva červená,žíhaná. Dužina: světle krémověžlutá, sladká,výborná.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)Mutace kanadské odrůdy Princezna Luisa. Strom roste středně silně.Plodnost je střední až vyšší,pravidelná. Sklizňová zralost je koncem září,plody vydrží do ledna,z vyšších poloh i do března.Ve sklepě nevadne. Chuťově velmi dobrá odrůda,odolnost proti chorobám je nižší.Plody špatně snášejí transport.
naše cena 175,00 Kč (6,73 €)Stará odrůda,pochází z Anglie z r.1830,v Evropě i v Americe je dosti rozšířená. Strom roste zpočátku bujněji,v plodnosti růst ustává.Koruny tvoří kulovité. Sklízí se v druhé polovině září,dá se skladovat do konce února. Odolnost proti padlí je nižší,proti strupovitosti je střední.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)Francouzská stará odrůda.Sklizňová zralost je koncem srpna,plody vydrží do listopadu. Strom roste středně bujně,plodnost je střídavá. Je dosti rozšířená,protože se v minulosti používala pro svoji mrazuodolnost jako kmenotvorná odrůda.
naše cena 175,00 Kč (6,73 €)jabloň Delikates
druh: podzimní
Plod: střední. Barva: zelenožlutá, krycí karmínová. Dužina: bílá, pevná, velmi šťavnatá, aromatická, velmi dobrá. Odrůda je vhodná do všech oblastí.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)jabloň Elstar
podnož M106, M 9
Původ Holandsko, kříženec odrůd ´Golden Delicious´ a ´Ingrid Marie´ Strom roste středně bujně, korunu vyváří široce kulovitou. Plodnost je raná, hojná a pravidelná. Sklízí se v průběhu září až října, plody předčasně nepadají. Vydrží do března, skládkovými chorobami netrpí.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)MDk2MjA5YW