logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

JABLONĚ

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Ceny, pokud není uvedeno jinak, jsou za tvar zákrsek.

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: střední,kulovitě kuželovitý.Barva: zelenožlutá.Dužina: bílá,jemná,chuť sladce navinulá,dobrá.Dosti rozšířená a stále oblíbená. Patří k nejranějším odrůdám v sortimentu. Je známá i pod jinými krajovými názvy, žňovky, skeněné, vidnary i jiné.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)jabloň Admirál
druh: zimní
Zimní odrůda,uzrává začátkem října.Plodnost je střední,pravidelná. Růst stromu je velmi bujný. Rezistentní proti strupovitosti,odolná proti padlí.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)jabloň Albrechtovo
jabloň Princ Albrecht Pruský
Stará německá zimní odrůda vyšlechtěná v r.1865 Stromy rostou bujně,v plodnosti růst ustává.Vytváří kulovitou,mírně zploštělou korunu. Padlím netrpí,odolnost proti strupovitosti střední,proti mrazu dosti odolná. Plodnost je po výsadbě brzká,sklizeň v polovině září.Skladovatelnost do ledna,z vyšších poloh déle.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)jabloň Allegro
Ametyst x Julia
Nová letní rezistentní odrůda, velmi dobré chuti. Plodnost je raná, středně vysoká, pravidelná. Nemá zvláštní nároky na polohu. Strom roste středně bujně, vytváří rozložitější koruny. Plody uzrávají začátkem srpna, při dobrém uskladnění vydrží do poloviny září.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)jabloň Älwa
druh: zimní
Zimní odrůda,sklizeň od začátku do poloviny října.Trvanlivost v chladírně do března i déle. Strom zpočátku roste velmi bujně,v pozdějších letech růst slábne. Odolnost proti strupovitosti střední,proti padlí vysoká.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)Francouzská odrůda, mutace odrůdy Rouge de Delcorf. Zralost je v polovině až konci srpna.Skladovatelnost je 1 až 2 měsíce,v chladírně i déle.Celková odolnost dobrá. Velmi kvalitní letní jabloň.Oproti mnoha letním jablkům je dužina sladká s lehkou,osvěžující kyselinkou.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)jabloň Ametyst
druh: letní
Zraje v 2.polovině srpna,skladovatelnost asi měsíc. Rezistentní ke strupovitosti,málo náchylná na padlí.Nenáročná odrůda,vhodná do všech oblastí.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Podzimní velmi stará ruská odrůda,nejvíce je rozšířená v Bělorusku a v pobaltských státech.Uzrává v polovině září,plody vydrží do listopadu. Strom roste slabě,korunu tvoří kulatou,lehce zploštělou. Odolnost proti strupovitosti a padlí je vysoká.Vysoká je taktéž odolnost proti mrazu. Vzhledem k velké odolnosti proti mrazu a chorobám se odrůda hojně využívá ke šlechtění nových odrůd.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)naše cena 145,00 Kč (5,47 €)jabloň Beforest
druh: zimní
Kanadská odrůda,která se vice začala pěstovat po II.sv.válce. Roste bujněji,vytváří větší,široké koruny. Dozrává koncem září,dá se skladovat do ledna i déle.Nejlepší chuti dosahuje v průběhu listopadu a prosince. Nespornou předností této odrůdy je zajímavá, velmi dobrá chuť a vůně.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)Zimní odrůda,původ Holandsko.Sklizeň začátkem října,skladovatelnost do března.Patří k pravidelně plodícím,úrodným odrůdám. Odolná proti strupovitosti a padlí. Podle holandských zdrojů se  jedná o hypo-alergenní odrůdu,vhodnou pro alergiky.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Původ Holandsko, kříženec odrůd ´Golden Delicious´ a ´Ingrid Marie´ Strom roste středně bujně, korunu vyváří široce kulovitou. Plodnost je raná, hojná a pravidelná. Sklízí se v průběhu září až října, plody předčasně nepadají. Vydrží do března, skládkovými chorobami netrpí.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)naše cena 145,00 Kč (5,47 €)jabloň Florina
druh: zimní
Plod: střední,žebernatý. Barva: žlutá,krycí oranžově červená. Dužina: nažloutlá,pevná,šťavnatá,chruplavá,chuť nasládlá. Odolnost: proti napadení strupovitostí je rezistentní, a proti napadení padlím jabloňovým je nižší.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)jabloň Freedom
druh: zimní
Zimní jabloň,původ USA.Pochází z mnohonásobného křížení odrůd Rome Beauty x Malus floribunda 821 a odrůdy Golden Delicious, McIntosh, Jersey Black, Macoun a Antonovka. Strom roste bujně,korunu vytváří středně hustou se štíhlými,převislými větvemi. Sklizeň koncem září až začátkem října,skladovatelnost v chladírně do prosince až ledna. Odrůda rezistentní proti strupovitosti,nenáročná na pěstování.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)Původ Japonsko,kříženec Ralls Janet x Red Delicious.Strom roste středně bujně až bujně.Plody se sklízí v polovině až konci října a uskladněné vydrží do května.Dobře snáší přepravu,neotlačuje se. Odolnost proti strupovitosti je střední,proti padlí je velmi odolná. Odrůda je vhodná do všech teplých oblastí a do středních poloh.Předností je velmi dobrá kvalita plodů a jejich dobrá skladovatelnost.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)jabloň Geneva Early
druh: letní
Původ USA,1980 Velmi raná odrůda jabloně s dobrou chutí.Zraje v polovině až koncem července, většinou týden před Průsvitným letním, takže prakticky nejranější jabloň. Plody uzrávají postupně, v průběhu dvou až tří týdnů, což je pro letní odrůdu s kratší dobou skladování spíše výhoda.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)Zimní odrůda,pupenová mutace odrůdy Bohemia.Sklízí se koncem září,skladovatelnost do konce února.Plody i po dozrání ze stromů nepadají.Úrodná,pravidelně plodící. Odolnost proti strupovitosti je střední,padlím netrpí.Je vhodná pro všechny oblasti.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)Zimní odrůda,pupenová mutace odrůdy Bohemia.Sklízí se koncem září,skladovatelnost do konce února.Plody i po dozrání ze stromů nepadají.Úrodná,pravidelně plodící. Odolnost proti strupovitosti je střední,padlím netrpí.Je vhodná pro všechny oblasti.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)naše cena 165,00 Kč (6,22 €)NmZmMmFk