logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

HRUŠNĚ

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Ceny, pokud není uvedeno jinak, jsou za tvar zákrsek.

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá kropenatým červeným líčkem Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Oblíbená velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)



Švédská odrůda hrušně. Růst stromu je střední,koruna mírně rozložitá. Podzimní odrůda.Sklizeň je v září,skladovatelnost do listopadu,v chladírně vydrží až 5 měsíců.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)



Plod: Střední až velký,tupě kuželovitý Barva: Žlutozelená až nažloutlá,krytá místy skořicovou rzí Dužina: Smetanově bílá,jemná,máslovitá,sladce navinulá velmi šťavnatá,kořenitá,mimořádně dobrá Odolnost: Strupovitostí netrpí,snáší dobře zimní mrazy.Květy jsou na mrazíky citlivější Chuťově vynikající odrůda.Patří k raně zimním odrůdám.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)



Letní odrůda hrušně.Dozrává začátkem srpna,plody se dají uchovat asi dva týdny. Růst stromu je středně bujný,koruna je široce rozložitá. Odrůda je dosti odolná proti strupovitosti.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)



  Plod: Střední až velký,dlouze lahvicovitě protáhlý Barva: Zelenožlutá krytá částečně rzí Dužina: Nažloutlá,jemná,rozplývavá, šťavnatá,chuť výborná,navinule sladká,kořenitá Odolnost: Proti strupovitosti vysoká,proti mrazům taktéž vysoká Výborná a oblíbená odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.Patří k velmi často pěstovaným odrůdám.Je v prodejním sortimentu většiny obchodních
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)



Původ Francie. Odolnost: Vyšší proti zimním mrazům,proti strupovitosti střední,citlivější je na jarní mrazíky.Proti škůdcům je dosti odolná Velmi oblíbená,výborná zimní odrůda.Sklízí se v polovině října,skladovatelnost do ledna.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)



Původ Moldávie. Slupka je zelená, postupně přechází do žluté barvy. Dužina šťavnatá, typicky hruškovitá, výborná. Velmi kvalitní, podzimní velkoplodá odrůda hrušně.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)



Stará francouzská odrůda. Růst je středně bujný,později slabý.Koruna mírně rozložitá. Patří k zimním odrůdám.Úrodnost je pravidelná a vysoká.Sklízí se koncem října,plody dobře drží na stromech,nepadají.Vydrží do února,v chladírně až šest měsíců. Odolnost proti chorobám,mrazu a šůdcům je dobrá.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)



Plod: Střední až větší Barva: Zálkadní je zelenožlutá,krycí je ze 2/3 rumělkově červená Dužina: Nažloutlá,křehká,chruplavá.Chuť nasládlá,mírně aromatická Odolnost: Netrpí strupovitostí,ani namrzáním. Letní odrůda s atraktivní barvou plodů.Pro konzumenty,kteří nemají rádi máslovky je zde výhoda chruplavá dužina.
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)



Plod: Střední až větší,sklízí se koncem srpna až začátkem září Barva: Zelená až zelenavě žlutá s málo nápadným líčkem Dužina: Bílá,velmi jemná,máslovitá,velmi šťavnatá,nehnědne.Chuť výrazně kořenitá,příjemně sladce navinulá. Odolnost: Netrpí strupovitostí a škůdci ji napadají málo.Nevýhoda je menší odolnost proti zimním mrazům. Velmi oblíbená a často pěstovaná odrůda.Plody se delší dobu dají
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)



Plod: Střední až větší,sklízí se koncem srpna až začátkem září Barva: Zelená až zelenavě žlutá,krycí hnědofialově červená až oranžově hnědočervená Dužina: Narůžovělá,velmi jemná,máslovitá,velmi šťavnatá,nehnědne.Chuť výrazně kořenitá,příjemně sladce navinulá. Odolnost: Netrpí strupovitostí a škůdci ji napadají málo.Nevýhoda je menší odolnost proti zimním mrazům. Velmi oblíbená a často pěstovaná
naše cena 165,00 Kč (6,35 €)



x asijská hrušeň Early Shu
hrušeň písečná
Velkoplodá, atraktivní odrůda. Strom roste bujněji, je dosti odolný proti zimním mrazům.
naše cena 175,00 Kč (6,73 €)


OGUyO