logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

Prodejna  je zde

Ukázka prodávaných ovocných stromků.

Ukázka zakrslých jehličnanů.


HRUŠNĚ

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Ceny, pokud není uvedeno jinak, jsou za tvar zákrsek.

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá kropenatým červeným líčkem Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Oblíbená velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá tmavší červení Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Červená mutace základního druhu se stejnými vlastnostmi.Velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Plod: Velký,lahvicovitě protáhlý Barva: Zelenohnědá krytá bronzovou rzí Dužina: Nažloutlá,máslovitá,velmi šťavnatá,chuť výborná,navinule sladká,kořenitá Odolnost: Střední,květy jsou proti jarním mrazům odolnější Výborná a oblíbená odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 175,00 Kč (6,60 €)Švédská odrůda hrušně. Růst stromu je střední,koruna mírně rozložitá. Podzimní odrůda.Sklizeň je v září,skladovatelnost do listopadu,v chladírně vydrží až 5 měsíců.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Plod: Střední,tupě kuželovitý Barva: Zelenožlutá,překrytá zářivou červení Dužina: Jemná,máslovitá, velmi šťavnatá, chuť výborná, sladká, kořenitá Odolnost: Proti mrazu vysoká,proti strupovitosti vyšší Růst stromu je střední,tvoří užší vzpřímené koruny.Má velmi atraktivní plody vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. V amatérských podmínkách je doba skladování většinou do konce roku.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Plod: Střední až velký,tupě kuželovitý Barva: Žlutozelená až nažloutlá,krytá místy skořicovou rzí Dužina: Smetanově bílá,jemná,máslovitá,sladce navinulá velmi šťavnatá,kořenitá,mimořádně dobrá Odolnost: Strupovitostí netrpí,snáší dobře zimní mrazy.Květy jsou na mrazíky citlivější Chuťově vynikající odrůda.Patří k raně zimním odrůdám.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Plod: Střední hruškovitý Barva: Zelenožlutá krytá rzí Dužina: Bílá,máslovitá,šťavnatá,chuť dobrá,navinule sladká Odolnost: Střední proti strupovitosti,proti mrazům vysoká Odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Podzimní odrůda,původ Německo(1996).Strom roste bujně. Sklízí se koncem září,plody vydrží do listopadu až prosince.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)  Plod: Střední až velký,dlouze lahvicovitě protáhlý Barva: Zelenožlutá krytá částečně rzí Dužina: Nažloutlá,jemná,rozplývavá, šťavnatá,chuť výborná,navinule sladká,kořenitá Odolnost: Proti strupovitosti vysoká,proti mrazům taktéž vysoká Výborná a oblíbená odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.Patří k velmi často pěstovaným odrůdám.Je v prodejním sortimentu většiny obchodních
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Plod: Velký,tupě kuželovitý Barva: Zelená,při dozrávání zelenožlutá až žlutá,s načervenalým líčkem Dužina: Bílá,jemná,rozplývavá,velmi šťavnatá.Po rozkrojení nehnědne.Chuť má nasládlou,mírně aromatickou,velmi dobrou Odolnost: Vyšší proti zimním mrazům,proti strupovitosti střední,citlivější je na jarní mrazíky.Proti škůdcům je dosti odolná Velmi oblíbená,výborná zimní odrůda.
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)hrušeň Nojabrskaja
hrušeň Xenia, Novembra
naše cena 185,00 Kč (6,97 €)Plod: Střední až větší Barva: Zálkadní je zelenožlutá,krycí je ze 2/3 rumělkově červená Dužina: Nažloutlá,křehká,chruplavá.Chuť nasládlá,mírně aromatická Odolnost: Netrpí strupovitostí,ani namrzáním. Letní odrůda s atraktivní barvou plodů.Pro konzumenty,kteří nemají rádi máslovky je zde výhoda chruplavá dužina.
naše cena 175,00 Kč (6,60 €)naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Plod: Střední až větší,sklízí se koncem srpna až začátkem září Barva: Zelená až zelenavě žlutá s málo nápadným líčkem Dužina: Bílá,velmi jemná,máslovitá,velmi šťavnatá,nehnědne.Chuť výrazně kořenitá,příjemně sladce navinulá. Odolnost: Netrpí strupovitostí a škůdci ji napadají málo.Nevýhoda je menší odolnost proti zimním mrazům. Velmi oblíbená a často pěstovaná odrůda.Plody se delší dobu dají
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)Plod: Střední až větší,sklízí se koncem srpna až začátkem září Barva: Zelená až zelenavě žlutá,krycí hnědofialově červená až oranžově hnědočervená Dužina: Narůžovělá,velmi jemná,máslovitá,velmi šťavnatá,nehnědne.Chuť výrazně kořenitá,příjemně sladce navinulá. Odolnost: Netrpí strupovitostí a škůdci ji napadají málo.Nevýhoda je menší odolnost proti zimním mrazům. Velmi oblíbená a často pěstovaná
naše cena 165,00 Kč (6,22 €)


YTk4MDRiMW