logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

HRUŠNĚ

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Ceny, pokud není uvedeno jinak, jsou za tvar zákrsek.

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá kropenatým červeným líčkem Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Oblíbená velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,27 €)Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá tmavší červení Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Červená mutace základního druhu se stejnými vlastnostmi.Velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,27 €)Plod: Velký,lahvicovitě protáhlý Barva: Zelenohnědá krytá bronzovou rzí Dužina: Nažloutlá,máslovitá,velmi šťavnatá,chuť výborná,navinule sladká,kořenitá Odolnost: Střední,květy jsou proti jarním mrazům odolnější Výborná a oblíbená odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 175,00 Kč (6,65 €)Švédská odrůda hrušně. Růst stromu je střední,koruna mírně rozložitá. Podzimní odrůda.Sklizeň je v září,skladovatelnost do listopadu,v chladírně vydrží až 5 měsíců.
naše cena 165,00 Kč (6,27 €)Plod: Střední,tupě kuželovitý Barva: Zelenožlutá,překrytá zářivou červení Dužina: Jemná,máslovitá, velmi šťavnatá, chuť výborná, sladká, kořenitá Odolnost: Proti mrazu vysoká,proti strupovitosti vyšší Růst stromu je střední,tvoří užší vzpřímené koruny.Má velmi atraktivní plody vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. V amatérských podmínkách je doba skladování většinou do konce roku.
naše cena 165,00 Kč (6,27 €)Plod: Střední až velký,tupě kuželovitý Barva: Žlutozelená až nažloutlá,krytá místy skořicovou rzí Dužina: Smetanově bílá,jemná,máslovitá,sladce navinulá velmi šťavnatá,kořenitá,mimořádně dobrá Odolnost: Strupovitostí netrpí,snáší dobře zimní mrazy.Květy jsou na mrazíky citlivější Chuťově vynikající odrůda.Patří k raně zimním odrůdám.
naše cena 165,00 Kč (6,27 €)Plod: Střední hruškovitý Barva: Zelenožlutá krytá rzí Dužina: Bílá,máslovitá,šťavnatá,chuť dobrá,navinule sladká Odolnost: Střední proti strupovitosti,proti mrazům vysoká Odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,27 €)Podzimní odrůda,původ Německo(1996).Strom roste bujně. Sklízí se koncem září,plody vydrží do listopadu až prosince.
naše cena 165,00 Kč (6,27 €)  Plod: Střední až velký,dlouze lahvicovitě protáhlý Barva: Zelenožlutá krytá částečně rzí Dužina: Nažloutlá,jemná,rozplývavá, šťavnatá,chuť výborná,navinule sladká,kořenitá Odolnost: Proti strupovitosti vysoká,proti mrazům taktéž vysoká Výborná a oblíbená odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.Patří k velmi často pěstovaným odrůdám.Je v prodejním sortimentu většiny obchodních
naše cena 165,00 Kč (6,27 €)Plod: Velký,tupě kuželovitý Barva: Zelená,při dozrávání zelenožlutá až žlutá,s načervenalým líčkem Dužina: Bílá,jemná,rozplývavá,velmi šťavnatá.Po rozkrojení nehnědne.Chuť má nasládlou,mírně aromatickou,velmi dobrou Odolnost: Vyšší proti zimním mrazům,proti strupovitosti střední,citlivější je na jarní mrazíky.Proti škůdcům je dosti odolná Velmi oblíbená,výborná zimní odrůda.
naše cena 165,00 Kč (6,27 €)hrušeň Nojabrskaja
hrušeň Xenia, Novembra
naše cena 185,00 Kč (7,03 €)Plod: Střední až větší Barva: Zálkadní je zelenožlutá,krycí je ze 2/3 rumělkově červená Dužina: Nažloutlá,křehká,chruplavá.Chuť nasládlá,mírně aromatická Odolnost: Netrpí strupovitostí,ani namrzáním. Letní odrůda s atraktivní barvou plodů.Pro konzumenty,kteří nemají rádi máslovky je zde výhoda chruplavá dužina.
naše cena 175,00 Kč (6,65 €)naše cena 165,00 Kč (6,27 €)Plod: Střední až větší,sklízí se koncem srpna až začátkem září Barva: Zelená až zelenavě žlutá s málo nápadným líčkem Dužina: Bílá,velmi jemná,máslovitá,velmi šťavnatá,nehnědne.Chuť výrazně kořenitá,příjemně sladce navinulá. Odolnost: Netrpí strupovitostí a škůdci ji napadají málo.Nevýhoda je menší odolnost proti zimním mrazům. Velmi oblíbená a často pěstovaná odrůda.Plody se delší dobu dají
naše cena 165,00 Kč (6,27 €)Plod: Střední až větší,sklízí se koncem srpna až začátkem září Barva: Zelená až zelenavě žlutá,krycí hnědofialově červená až oranžově hnědočervená Dužina: Narůžovělá,velmi jemná,máslovitá,velmi šťavnatá,nehnědne.Chuť výrazně kořenitá,příjemně sladce navinulá. Odolnost: Netrpí strupovitostí a škůdci ji napadají málo.Nevýhoda je menší odolnost proti zimním mrazům. Velmi oblíbená a často pěstovaná
naše cena 165,00 Kč (6,27 €)


YTAzOTY