logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

HRUŠNĚ

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Ceny, pokud není uvedeno jinak, jsou za tvar zákrsek.

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá tmavší červení Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Červená mutace základního druhu se stejnými vlastnostmi.Velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,42 €)Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá tmavší červení Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Červená mutace základního druhu se stejnými vlastnostmi.Velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,42 €)Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá kropenatým červeným líčkem Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Oblíbená velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 175,00 Kč (6,81 €)Letní odrůda,původ ČR.Růst stromu je středně bujný,vtváří vzpřímenou korunu. Odolnost proti mrazu je vysoká,proti strupovitosti taktéž vysoká. Sklízí se začátkem srpna,plody vydrží do začátku září.
naše cena 175,00 Kč (6,81 €)hrušeň Alice
podnož kdouloň
naše cena 165,00 Kč (6,42 €)Novější raně zimní odrůda hrušně. Růst stromu je střední až slabší,koruna je úzká až mírně rozložitá. Sklízí se v září,vydrží do prosince až ledna.
naše cena 165,00 Kč (6,42 €)Plod: Střední až velký,kuželovitý Barva:Nazelenalá se světlým,červeným líčkem Dužina:Nazelenalá,křehká,šťavnatá,chuť navinule sladká Odolnost:Vysoká proti strupovitosti,proti mrazům rovněž vysoká Velmi dobře skladovatelná odrůda vhodná pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 175,00 Kč (6,81 €)Plod: Velký,lahvicovitě protáhlý Barva: Zelenohnědá krytá bronzovou rzí Dužina: Nažloutlá,máslovitá,velmi šťavnatá,chuť výborná,navinule sladká,kořenitá Odolnost: Střední,květy jsou proti jarním mrazům odolnější Výborná a oblíbená odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 175,00 Kč (6,81 €)Švédská odrůda hrušně. Růst stromu je střední,koruna mírně rozložitá. Podzimní odrůda.Sklizeň je v září,skladovatelnost do listopadu,v chladírně vydrží až 5 měsíců.
naše cena 165,00 Kč (6,42 €)Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá kropenatým červeným líčkem Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Oblíbená velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,42 €)Zimní hrušeň,původ ČR.Strom roste středně bujně,korunu tvoří polovzpřímenou. Plody se sklízí v polovině října,vydrží do února.Plodnost je střední,pravidelná. Odolnost proti mrazu je vysoká,proti strupovitosti taktéž vysoká.
naše cena 175,00 Kč (6,81 €)Patří k novějším odrůdám. Sklízí se začátkem října,vydrží do února.Plodnost je velká a pravidelná. Růst stromu je bujnější,tvoří řidší,otevřené koruny.Obrost však vytváří krátký,stromek se dá lehce tvarovat.Této vlastnosti využívají někteří prodejci a vydávají tuto odrůdu za sloupovitou.Samozřejmě to sloupovitá odrůda není.
naše cena 175,00 Kč (6,81 €)Stará francouzská odrůda. Růst je středně bujný,koruna je široce pyramidální. Podzimní až raně zimní odrůda.Sklízí se v polovině října,vydrží do poloviny prosince.
naše cena 165,00 Kč (6,42 €)Plod: Střední,tupě kuželovitý Barva: Zelenožlutá,překrytá zářivou červení Dužina: Jemná,máslovitá, velmi šťavnatá, chuť výborná, sladká, kořenitá Odolnost: Proti mrazu vysoká,proti strupovitosti vyšší Růst stromu je střední,tvoří užší vzpřímené koruny.Má velmi atraktivní plody vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. V amatérských podmínkách je doba skladování většinou do konce roku.
naše cena 175,00 Kč (6,81 €)Původ ČR.Sklízí se v říjnu,vydrží do února i déle. Odolnost proti nízkým teplotám je dobrá,proti houbovým chorobám je dosti odolná.
naše cena 175,00 Kč (6,81 €)Původ ČR.Strom roste bujněji.Plodnost je brzká,velká a pravidelná. Je značně odolná proti strupovitosti a mrazu. Pěstitelsky nenáročná,velmi kvalitní odrůda.
naše cena 175,00 Kč (6,81 €)Plod: Střední až velký,tupě kuželovitý Barva: Žlutozelená až nažloutlá,krytá místy skořicovou rzí Dužina: Smetanově bílá,jemná,máslovitá,sladce navinulá velmi šťavnatá,kořenitá,mimořádně dobrá Odolnost: Strupovitostí netrpí,snáší dobře zimní mrazy.Květy jsou na mrazíky citlivější Chuťově vynikající odrůda.Patří k raně zimním odrůdám.
naše cena 165,00 Kč (6,42 €)Plod: Střední hruškovitý Barva: Zelenožlutá krytá rzí Dužina: Bílá,máslovitá,šťavnatá,chuť dobrá,navinule sladká Odolnost: Střední proti strupovitosti,proti mrazům vysoká Odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,42 €)Podzimní odrůda,původ Německo(1996).Strom roste bujně. Sklízí se koncem září,plody vydrží do listopadu až prosince.
naše cena 165,00 Kč (6,42 €)Letní odrůda hrušně.Dozrává začátkem srpna,plody se dají uchovat asi dva týdny. Růst stromu je středně bujný,koruna je široce rozložitá. Odrůda je dosti odolná proti strupovitosti.
naše cena 165,00 Kč (6,42 €)M2Y0YjRiM2