logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

HRUŠNĚ

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá kropenatým červeným líčkem Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Oblíbená velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá tmavší červení Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Červená mutace základního druhu se stejnými vlastnostmi.Velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Letní odrůda,původ ČR.Růst stromu je středně bujný,vtváří vzpřímenou korunu. Odolnost proti mrazu je vysoká,proti strupovitosti taktéž vysoká. Sklízí se začátkem srpna,plody vydrží do začátku září.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Novější raně zimní odrůda hrušně. Růst stromu je střední až slabší,koruna je úzká až mírně rozložitá. Sklízí se v září,vydrží do prosince až ledna.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Raně zimní odrůda.Plodnost je velká a pravidelná.Sklízí se koncem září,skladovat se dá do prosince až ledna. Růst stromu je střední,dobře obrůstá plodonosným obrostem. Je vhodná do všech oblastí vhodných pro pěstování hrušní.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Raně zimní odrůda.Plodnost je velká a pravidelná.Sklízí se koncem září,skladovat se dá do prosince až ledna. Růst stromu je střední,dobře obrůstá plodonosným obrostem. Je vhodná do všech oblastí vhodných pro pěstování hrušní.
naše cena 175,00 Kč (6,92 €)Plod: Velký,lahvicovitě protáhlý Barva: Zelenohnědá krytá bronzovou rzí Dužina: Nažloutlá,máslovitá,velmi šťavnatá,chuť výborná,navinule sladká,kořenitá Odolnost: Střední,květy jsou proti jarním mrazům odolnější Výborná a oblíbená odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 175,00 Kč (6,92 €)Švédská odrůda hrušně. Růst stromu je střední,koruna mírně rozložitá. Podzimní odrůda.Sklizeň je v září,skladovatelnost do listopadu,v chladírně vydrží až 5 měsíců.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Stará odrůda, původ Francie. Strom roste slabě. Odolnost proti mrazům je dobrá, netrpí strupovitostí. Plodnost je velmi dobrá a pravidelná. Patří k nejranějším pěstovaným hrušním, sklízí se většinou ve druhé polovině črvence.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá kropenatým červeným líčkem Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Oblíbená velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Zimní hrušeň,původ ČR.Strom roste středně bujně,korunu tvoří polovzpřímenou. Plody se sklízí v polovině října,vydrží do února.Plodnost je střední,pravidelná. Odolnost proti mrazu je vysoká,proti strupovitosti taktéž vysoká.
naše cena 175,00 Kč (6,92 €)hrušeň Decora
upravená pro sloupovité pěstování
Patří k novějším odrůdám. Sklízí se začátkem října,vydrží do února.Plodnost je velká a pravidelná. Růst stromu je bujnější,tvoří řidší,otevřené koruny.Obrost však vytváří krátký,stromek se dá lehce tvarovat.Této vlastnosti využívají někteří prodejci a vydávají tuto odrůdu za sloupovitou.Samozřejmě to sloupovitá odrůda není.
naše cena 220,00 Kč (8,70 €)Stará francouzská odrůda. Růst je středně bujný,koruna je široce pyramidální. Podzimní až raně zimní odrůda.Sklízí se v polovině října,vydrží do poloviny prosince.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Plod: Střední,tupě kuželovitý Barva: Zelenožlutá,překrytá zářivou červení Dužina: Jemná,máslovitá, velmi šťavnatá, chuť výborná, sladká, kořenitá Odolnost: Proti mrazu vysoká,proti strupovitosti vyšší Růst stromu je střední,tvoří užší vzpřímené koruny.Má velmi atraktivní plody vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. V amatérských podmínkách je doba skladování většinou do konce roku.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Plod: Střední,tupě kuželovitý Barva: Zelenožlutá,překrytá zářivou červení Dužina: Jemná,máslovitá, velmi šťavnatá, chuť výborná, sladká, kořenitá Odolnost: Proti mrazu vysoká,proti strupovitosti vyšší Růst stromu je střední,tvoří užší vzpřímené koruny.Má velmi atraktivní plody vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. V amatérských podmínkách je doba skladování většinou do konce roku.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Původ ČR.Strom roste bujněji.Plodnost je brzká,velká a pravidelná. Je značně odolná proti strupovitosti a mrazu. Pěstitelsky nenáročná,velmi kvalitní odrůda.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Zakrslá, podzimní,trpasličí hrušeň, vhodná i pro pěstování v nádobě.
naše cena 220,00 Kč (8,70 €)Plod: Střední až velký,tupě kuželovitý Barva: Žlutozelená až nažloutlá,krytá místy skořicovou rzí Dužina: Smetanově bílá,jemná,máslovitá,sladce navinulá velmi šťavnatá,kořenitá,mimořádně dobrá Odolnost: Strupovitostí netrpí,snáší dobře zimní mrazy.Květy jsou na mrazíky citlivější Chuťově vynikající odrůda.Patří k raně zimním odrůdám.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)Plod: Střední hruškovitý Barva: Zelenožlutá krytá rzí Dužina: Bílá,máslovitá,šťavnatá,chuť dobrá,navinule sladká Odolnost: Střední proti strupovitosti,proti mrazům vysoká Odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 165,00 Kč (6,52 €)NzRjZG