logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

SLOUPOVITÉ (baleríny)

Řadit podle 
Výrobce 

Jedná se o velmi slabě rostoucí odrůdu.Má sklon se rozvětvovat.Plod je střední až velmi velký,kulovitý.Základní barva je žlutá,krycí karmínově červená.Dužina je krémová,jemná,chruplavá.Chuť sladce navinulá,aromatická,výborná.Odolnost proti strupovitosti střední,proti padlí vysoká.Plody v chladírně vydrží až do února.
naše cena 245,00 Kč (9,61 €)Ruská podzimní odrůda sloupovité jabloně. Odolnost proti plísním je velmi dobrá. Plodnost je vysoká. Výhoda je zvýšená odolnost proti mrazu.
naše cena 245,00 Kč (9,61 €)Francouzská podzimní sloupcovitá odrůda, odolnost proti plísním je vysoká.
naše cena 245,00 Kč (9,61 €)naše cena 245,00 Kč (9,61 €)naše cena 245,00 Kč (9,61 €)Německá odrůda,kříženec Waltz x Calagolden.Strom roste středně bujně. Sklízí se koncem září,plody vydrží do ledna. Proti strupovitosti je odolná,proti padlí taktéž.
naše cena 245,00 Kč (9,61 €)    Florina x Waltz) - zimní, růst slabý, rezistent, červené, velmi dobré, sklizeň v říjnu,
naše cena 245,00 Kč (9,61 €)Plod je střední,základní barva je žlutá,s červeným líčkem.Dužina je krémová,jemná,křehká,šťavnatá.Chuť navinule sladká,příjemně aromatická.Jedná se o nenáročnou,raně zimní odrůdu.Nepotřebuje chemickou ochranu.Proti strupovitosti je rezistentní.
naše cena 245,00 Kč (9,61 €)naše cena 245,00 Kč (9,61 €)Sloupcovitá zimní odrůda,zraje koncem září,vydrží do ledna. Rezistentní proti strupovitosti,odolnost proti padlí střední.
naše cena 245,00 Kč (9,61 €)Strom roste středně bujně, sloupcovitý terminál obrůstá hustě. Plody se sklízí začátkem října, skladovatelnost je do února. Proti strupovitosti je odrůda rezistentní.
naše cena 245,00 Kč (9,61 €)Sloupovitý typ jabloně určené do malých zahrádek,na balkony. Plody uzrávají na začátku září, mají dlouhou skladovatelnost.
naše cena 245,00 Kč (9,61 €)


Sloupovitost (sloupcovitost) stromků je dána geneticky.Bohužel gen sloupovitosti v současné době mají jen (sloupovité) jabloně,potomci odrůdy 'McIntosh Wijcik'.

V této souvislosti je třeba uvést některé skutečnosti.Podle předpisu musí být odrůda stálá a uniformní.To znamená,že například zakrsle rostoucí třešeň Sylvia (sloupovitá třešeň to v žádném případě není i když je za ni vydávána) musí růst od všech prodejců v EU vždy stejně.Jestliže by rostla tak a podruhé jinak,třeba sloupovitě,taková odrůda  by porušila podmínku stálosti a uniformity a vůbec by se nesměla pěstovat a prodávat.

Nabízíme třešeň Sylvii,hrušeň Decoru,angrešt Mucurines ,rybíz Rovadu,višeň North Star i jiné,ale za sloupovité je nevydáváme.

Prodávaný sloupovitý stromek (kromě jabloní) je obyčejný,zakrsle rostoucí stromek,který je naštěpován na zakrsle rostoucí podnoži.Je ještě bez vyvinutého bočního obrostu,nebo tento obrost je ostříhán.Ale pravý sloupovitý stromek to není.Je to jednoduše proto,že sloupovitost nemá v genech.

Nzk4M2M3YT