logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

ŠVESTKY, RENKLÓDY

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Ceny, pokud není uvedeno jinak, jsou za tvar zákrsek.

Prodejnu najdete zde

 

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: velký, kulovitý,dužina žlutá,velmi šťavnatá. Chuť je sladce navinulá až sladká, velmi dobrá.Strom roste středně až bujně.Odrůda nenáročná na stanoviště.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Plod: velký, podlouhlý, k oběma koncům zúžený. Chuť: je navinule sladká,aromatická,na dobrých stanovištích velmi sladká,velmi aromatická,výborná. Oblíbená velkoplodá odrůda slivoně.Zraje přibližně ve stejnou dobu jako Domácí,výhoda je odolnost proti šarce.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Plod: velký až velmi velký, kulatý. Chuť: ja sladce navinulá, aromatická, výborná.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Plod: větší, téměř kulovitý.Slupka žlutá Chuť: je sladká, mírně aromatická, velmi dobrá. Úrodná odrůda s kvalitními plody,výhoda je tolerance proti šarce.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Bulharská odrůda,na vzniku se podílely pravděpodobně taktéž japonské slivoně.Plodnost začíná již ve 2. nebo 3.roce po výsadbě,je pravidelná a velká.Zraje na přelomu srpna a září.Plody v chladničce vydrží dva týdny i déle. Růst stromu je zpočátku velmi bujný,později růst slábne. Odlučitelnost od pecky je nižší.Tolerantní proti šarce. Chorobami trpí méně. Je to velmi dobrá odrůda na pálení
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Plod:velmi velký (50-60 g) ,fialově modrý. Chuť: je sladce navinulá,tuhá,oddělitelná od pecky,šťavnatá,velmi dobrá. Kvalitní,úrodná slivoň s velmi dobrými plody.Je o něco úrodnější než jeden z rodičů,Stanley.Zraje ve stejnou dobu.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)  Maďarský (1870) náhodný semenáč,avšak kultivaci prováděly Späth školky v Berlíně,takže někdy se uvádí původ Německo.Zraje 3 dny po odrůdě Domácí.Plodnost je brzká,velká a pravidelná.Je odlučitelná od pecky. Není nijak náročná na prostředí a spolehlivě prosperuje i ve středně teplých oblastech. Je samosprašná a je tolerantní proti šarce.Pro svou sladkou až velmi sladkou,aromatickou dužinu je
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Mutace švestky Domácí.Je rozšířená především na Slovensku a na moravskoslovenském pomezí. Tak jak základní druh,patří k nejkvalitnějším slivoním v sortimentu. Odolnost proti šarce je nízká.Odlučitelnost od pecky je dobrá. Výborná odrůda pro všestranné použití. Patří k výborným na pálení slivovice.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Plod: velký, oválný. Chuť: je navinule sladká, slabě aromatická, velmi dobrá. Oblíbená,velkoplodá slivoň s kvalitními plody.Jedná se o úrodnou odrůdu,výhoda je tolerance proti šarce.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Plod: velký, oválný. Chuť: je navinule sladká, slabě aromatická, velmi dobrá. Oblíbená,velkoplodá slivoň s kvalitními plody.Jedná se o úrodnou odrůdu,výhoda je tolerance proti šarce.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Tzv.karlátka (kadlátka) velmi kvalitní odrůda,kterou nové odrůdy chuťově těžko překonávají.Patří k nejkvalitnějším švestkám,je vhodná pro všestranné využití.Je výborná  na pálení slivovice (je jemná s výraznější vůní). Jedna z nejvíce rozšířených odrůd,zraje v 1.až 2.dekádě září.Plodnost je velká a pravidelná.Odlučitelná od pecky. Není náročná na stanovištní podmínky. Na podnoži Wangenheimova
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Tzv.karlátka (kadlátka),velmi kvalitní odrůda,kterou nové odrůdy chuťově těžko překonávají.Patří k nejkvalitnějším švestkám,je vhodná pro všestranné využití. Je výborná na pálení slivovice (je jemná s výraznější vůní). Jedna z nejvíce rozšířených odrůd,zraje v 1.až 2.dekádě září.Plodnost je velká a pravidelná.Odlučitelná od pecky.Není náročná na stanovištní podmínky. Na podnoži myrobalán strom
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Původ neznámý.Strom roste středně,koruny vytváří široce pyramidální.Oddělitelnost od pecky je velmi dobrá.Uzrává většinou o čtrnáct dnů před klasickou Domácí. Je to samosprašná odrůda. Pravidelně plodící, úrodná odrůda. Odolnost proti mrazu je vysoká, snáší i drsnější klima.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Německá odrůda slivoně,zraje 10 až 12 dnů po odrůdě Domácí.Plodnost je velká a pravidelná.Dužina odlučitelná od pecky,může slabě ulpívat. Tolerantní proti šarce,není náročná na stanoviště. Odrůda s chuťově výbornými plody,jedna z nejlepších vyšlechtěná v poslední době.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Náhodný semenáč,původ ČR.Zraje 9 dní před odrůdou Domácí.Plodnost střední až velká.Odlučitelná od pecky. Odolnost proti šarce nižší.Není náročná na stanoviště.Je velmi vhodná do okrajových oblastí,kde plody dosahují vysoké kvality. Chuťově velmi dobrá švestka pro všestranné využití.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)slivoň (švestka) Haroma
podnož St. Julien
Původ Německo. Strom roste středně bujně, dobře se tvaruje. Plodnost je vysoká a pravidelná.Plody uzrávají ve stejnou dobu jako švestka Domácí. Pecka je dobře odlučitelná od dužiny.
naše cena 245,00 Kč (9,42 €)slivoň (švestka) Joganta
podnož myrobalán
Odrůda je samosprašná, dozrává v polovině září. Dužina je dobře oddělitelná od pecky. Proti šarce je tolerantní.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Plod: střední až velký, protáhle oválný. Chuť: je sladce kyselá, harmonická, dobrá. Odrůda vyhledávaná pro svoji rezistenci k šarce. (Správně je,že odrůda je supercitlivá k šarce a to natolik,že šarkou zasažené pletivo ihned odumírá,takže virus se již nemůže přes toto uhynulé pletivo šířit,stromek zůstává zdravý a tím je vlastně odrůda rezistentní.)
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)Velmi raná sivoň,původ Německo.Velikost plodů 40g.Zraje v 2.polovině července,je to úrodná odrůda. Tolerantní k šarce švestek.
naše cena 245,00 Kč (9,42 €)Původ Německo. Strom roste středně bujně. Samosprašná odrůda, kvete středně pozdě, tolerantní k šarce švestek. Sklízí se začátkem srpna. Od pecky je dužina oddělitelná. Na monilii není náchylná.
naše cena 185,00 Kč (7,12 €)M2I0MT