logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

ŠVESTKY, RENKLÓDY

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Ceny, pokud není uvedeno jinak, jsou za tvar zákrsek.

Prodejnu najdete zde

 

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: velký, podlouhlý, k oběma koncům zúžený. Chuť: je navinule sladká,aromatická,na dobrých stanovištích velmi sladká,velmi aromatická,výborná. Oblíbená velkoplodá odrůda slivoně.Zraje přibližně ve stejnou dobu jako Domácí,výhoda je odolnost proti šarce.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Plod menší, téměř kulatý. Chuť je sladká, aromatická,velmi dobrá.Odrůda je velmi vhodná na i pálení,kdy slivovici dodává příjemné aroma. Tato odrůda se zaměňuje za běžný plodový myrobalán právě proto,že se mu lidově říká mirabelka.Nancyská mirabelka je však chuťově daleko lepší.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Plod: velký až velmi velký, kulatý. Chuť: ja sladce navinulá, aromatická, výborná.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Plod: větší, téměř kulovitý.Slupka žlutá Chuť: je sladká, mírně aromatická, velmi dobrá. Úrodná odrůda s kvalitními plody,výhoda je tolerance proti šarce.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Atraktivní červenoplodý myrobalán. Dužina žlutá, sladce navinulá, šťavnatá. Plody uzrávají postupně od července do začátku září. Plody neopadávají. Strom má listy zbarvené do červena.
naše cena 265,00 Kč (10,77 €)Velkoplodý myrobalán, kříženec myrobalánu Obilnaja x Pionýrka. Dužina šťavnatá, středně pevná, navinule sladká až sladká, harmonická. Zraje koncem července až začátkem srpna. Plodnost je velmi hojná a pravidelná. Odrůda je taktéž vhodná na zpracování. Odrůda vysoce odolná proti monilioze, taktéž je odolná proti mrazům.
naše cena 265,00 Kč (10,77 €)  Maďarský (1870) náhodný semenáč,avšak kultivaci prováděly Späth školky v Berlíně,takže někdy se uvádí původ Německo.Zraje 3 dny po odrůdě Domácí.Plodnost je brzká,velká a pravidelná.Je odlučitelná od pecky. Není nijak náročná na prostředí a spolehlivě prosperuje i ve středně teplých oblastech. Je samosprašná a je tolerantní proti šarce.Pro svou sladkou až velmi sladkou,aromatickou dužinu je
naše cena 210,00 Kč (8,54 €)Plod: velký, oválný. Chuť: je navinule sladká, slabě aromatická, velmi dobrá. Oblíbená,velkoplodá slivoň s kvalitními plody.Jedná se o úrodnou odrůdu,výhoda je tolerance proti šarce.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Plod: velký, dlouze elipsovitý. Chuť: je navinule sladká, aromatická, velmi dobrá. Velmi raná,úrodná slivoň s velkými,šťavnatými plody
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Původ ČR,náhodný semenáč.Strom roste středně až bujně. Zraje 35 dnů před odrůdou Domácí,plodnost je pravidelná,velká. Proti šarce je tolerantní a je samosprašná.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Náhodný semenáč objevený v roce 1934 v okolí maďarského Debrecína. Plody jsou střední velikosti. Slupka je tmavě fialová s ojíněním na tmavě vínovém pozadí. Dužina je středně tuhá, zlatožlutá, šťavnatá s intenzivní muškátovou vůní a chutí. Dozrává postupně od poloviny září až do října. Stromy rostou bujně, koruny vytvářejí husté, pyramidální. Odrůda je cizosprašná, je odolnější k viru PPV (šarky)
naše cena 210,00 Kč (8,54 €)Tzv.karlátka (kadlátka),velmi kvalitní odrůda,kterou nové odrůdy chuťově těžko překonávají.Patří k nejkvalitnějším švestkám,je vhodná pro všestranné využití. Je výborná na pálení slivovice (je jemná s výraznější vůní). Jedna z nejvíce rozšířených odrůd,zraje v 1.až 2.dekádě září.Plodnost je velká a pravidelná.Odlučitelná od pecky.Není náročná na stanovištní podmínky. Na podnoži myrobalán strom
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Plod: střední oválný. Chuť: je sladce navinulá, mírně aromatická, velmi dobrá. Svými chuťovými vlastnostmi se nejvíce blíží odrůdě Domácí.Výhoda je velká odolnost proti šarce.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Německá odrůda slivoně,zraje 10 až 12 dnů po odrůdě Domácí.Plodnost je velká a pravidelná.Dužina odlučitelná od pecky,může slabě ulpívat. Tolerantní proti šarce,není náročná na stanoviště. Odrůda s chuťově výbornými plody,jedna z nejlepších vyšlechtěná v poslední době.
naše cena 210,00 Kč (8,54 €)Náhodný semenáč,původ ČR.Zraje 9 dní před odrůdou Domácí.Plodnost střední až velká.Odlučitelná od pecky. Odolnost proti šarce nižší.Není náročná na stanoviště.Je velmi vhodná do okrajových oblastí,kde plody dosahují vysoké kvality. Chuťově velmi dobrá švestka pro všestranné využití.
naše cena 210,00 Kč (8,54 €)Původ:Švédsko.Strom roste středně bujně až bujně.Plodnost je středně velká až velká. Odrůda tolerantní proti šarce.Je samosprašná. V současném sortimentu slivoní se jedná o nejranější slivoň,přitom chuť plodů je velmi dobrá.Uzrává 58 dnů před odrůdou Domácí velkoplodá.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Plod: střední až velký, protáhle oválný. Chuť: je sladce kyselá, harmonická, dobrá. Odrůda vyhledávaná pro svoji rezistenci k šarce. (Správně je,že odrůda je supercitlivá k šarce a to natolik,že šarkou zasažené pletivo ihned odumírá,takže virus se již nemůže přes toto uhynulé pletivo šířit,stromek zůstává zdravý a tím je vlastně odrůda rezistentní.)
naše cena 210,00 Kč (8,54 €)Původ Anglie,je to velmi stará odrůda.Zraje současně s odrůdou Domácí.Plodnost je velká.Odlučitelnost dužiny od pecky je dobrá. Strom roste slabě,koruny tvoří polovzpřímené. Kvalitní,pozdní odrůda,tolerantní proti šarce. Velikost, váha plodů dosahuje až 100 g, což ji řadí mezi slivoně s největšími plody.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Velmi raná slivoň,původ Německo.Velikost plodů 35 g.Zraje již v 1.polovině července.Odlučitelnost od pecky je dobrá.Je to úrodná odrůda. Růst stromu je středně bujný,později slabý. Proti šarce je dosti odolná,chorobami příliš netrpí.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)Původ Německo. Strom roste středně bujně. Samosprašná odrůda, kvete středně pozdě, tolerantní k šarce švestek. Sklízí se začátkem srpna. Od pecky je dužina oddělitelná. Na monilii není náchylná.
naše cena 195,00 Kč (7,93 €)ZjljMjFjZ