logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

Prodejna  je zde

Ukázka prodávaných ovocných stromků.

Ukázka zakrslých jehličnanů.


OŘEŠÁK, LÍSKA

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

Velmi stará odrůda,původ v přímořských oblastech Evropy.Keř roste sředně bujně až slaběji,tvoří méně rozkladité keře. Choroby se celkem nevyskytují,avšak měl by se pěstovat v teplejších oblastech,nebo na chráněných stanovištích. Je to výkonná odrůda s velmi dobrou kvalitou plodů.
naše cena 145,00 Kč (5,47 €)Velmi stará odrůda,původ v přímořských oblastech Evropy.Keř roste sředně bujně až slaběji,tvoří méně rozkladité keře. Choroby se celkem nevyskytují,avšak měl by se pěstovat v teplejších oblastech,nebo na chráněných stanovištích. Tato červenolistá odrůda se s oblibou pěstuje taktéž jako velmi ozdobný,okrasný keř.
naše cena 185,00 Kč (6,97 €)Velmi stará odrůda,původ v přímořských oblastech Evropy.Keř roste sředně bujně až slaběji,tvoří méně rozkladité keře. Choroby se celkem nevyskytují,avšak měl by se pěstovat v teplejších oblastech,nebo na chráněných stanovištích. Je to výkonná odrůda s velmi dobrou kvalitou plodů.
naše cena 380,00 Kč (14,33 €)naše cena 185,00 Kč (6,97 €)Velkoplodá líska,původ Anglie.Plodnost je velmi vysoká. Roste bujně,vytváří kompaktnější,širší keře.Tvoří méně kořenových výmladků. Odolnost proti mrazům je střední,chorobami netrpí.Patří mezi nejkvalitnější odrůdy v sortimentu. Dodáváme ve tvaru keř.
naše cena 380,00 Kč (14,33 €)Velkoplodý ořešák,jádro je velké,dobře vyplňuje celou skořápku.Luštitelnost je velmi dobrá.Plodnost je velmi dobrá a pravidelná. Odolnost proti zimním mrazům je dobrá,pozdě raší,takže uniká pozdním jarním mrazíkům. Všeobecně roubované ořešáky plodí většinou již druhým až třetím rokem po výsadbě a celkový růst je podstatně menší, než u běžně rozšířených semenáčů.
naše cena 285,00 Kč (10,74 €)Roubovaný polopapírák,původ ČR.Strom roste bujněji,vytváří pravidelnou,kulovitou korunu. Plody uzrávají v druhém až třetím týdnu září,jsou karmínově červené.Využívá se tohoto hlavně  v cukrářské výrobě. Je vhodný do všech oblastí,kde se pěstují ořešáky. Všeobecně roubované ořešáky plodí většinou již druhým až třetím rokem po výsadbě a celkový růst je podstatně menší, než u běžně rozšířených
naše cena 285,00 Kč (10,74 €)


YWQxNDQ4