logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

STROMKY V KONTEJNERECH

Připravili jsme pro Vás taktéž stromky v květináčích, kontejnerech, které můžete nasadit kdykoliv.

Nesporná výhoda kontejnerovaných stromků je, že mají jednoroční náskok, dříve nastupují do plodnosti. Další výhoda je, že jsou již zakořeněné a zdaleka se nemusí po výsadbě tak často zalévat.

Velikost kontejneru je většinou 10 -12 litrů.

Na prodejně mohou být taktéž odrůdy zde neuvedené.

Řadit podle 
Výrobce 

Zimní odrůda,uzrává začátkem října.Plodnost je střední,pravidelná. Růst stromu je velmi bujný. Rezistentní proti strupovitosti,odolná proti padlí.
naše cena 265,00 Kč (10,90 €)Plod: velký až velmi velký,kulovitě kuželovitý. Barva: základní barvu má světle žlutou, překrytou rozmytou tmavě červenou barvou se slabým žíháním. Dužina: je nažloutlá, středně pevná, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Podzimní velmi stará ruská odrůda,nejvíce je rozšířená v Bělorusku a v pobaltských státech.Uzrává v polovině září,plody vydrží do listopadu. Strom roste slabě,korunu tvoří kulatou,lehce zploštělou. Odolnost proti strupovitosti a padlí je vysoká.Vysoká je taktéž odolnost proti mrazu. Vzhledem k velké odolnosti proti mrazu a chorobám se odrůda hojně využívá ke šlechtění nových odrůd.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Plod: velký až velmi velký. Barva: základní zelenožlutá až žlutá, překrytá rozmytou karmínovou červení. Dužina: je žlutavá až nazelenalá, středně pevná, šťavnatá. Chuť má mírně navinulou, velmi dobrou.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Stará odrůda,pochází z Anglie z r.1830,v Evropě i v Americe je dosti rozšířená. Strom roste zpočátku bujněji,v plodnosti růst ustává.Koruny tvoří kulovité. Sklízí se v druhé polovině září,dá se skladovat do konce února. Odolnost proti padlí je nižší,proti strupovitosti je střední.
naše cena 265,00 Kč (10,90 €)Původ ČR.Sklízí se v polovině září,vydrží do ledna i déle.Plodnost je brzká a velká. Strom roste středně silně. Odrůda rezistentní ke strupovitosti,vhodná do všech oblastí.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)JiPůvod Holandsko, kříženec odrůd ´Golden Delicious´ a ´Ingrid Marie´ Strom roste středně bujně, korunu vyváří široce kulovitou. Plodnost je raná, hojná a pravidelná. Sklízí se v průběhu září až října, plody předčasně nepadají. Vydrží do března, skládkovými chorobami netrpí.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)IPůvod ČR,odrůda vznikla křížením FlorinaxJarka.Strom roste zpočátku bujněji,později středně,koruny tvoří kulovité. Plodnost je raná,vysoká a pravidelná. Základní barva je zelenožlutá až žlutá,krycí je  z 80-100% tmavě červená. Odrůda je rezistentní proti strupovitosti,padlím prakticky netrpí,proti skládkovým chorobám jsou plody taktéž velmi odolné.Sklízí se asi ve stejnou dobu jako Golden
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Zimní odrůda,pupenová mutace odrůdy Bohemia.Sklízí se koncem září,skladovatelnost do konce února.Plody i po dozrání ze stromů nepadají.Úrodná,pravidelně plodící. Odolnost proti strupovitosti je střední,padlím netrpí.Je vhodná pro všechny oblasti.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Růst stromu je střední,později slábne.Plodnost je vemi dobrá a pravidelná.Na řez nemá zvláštní nároky.Při běžném skladování vydrží do února i déle. Chuťově velmi dobrá odrůda s plody harmonické chuti.Je vhodná do nižších i vyšších poloh.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)jabloň Jonagored Supra v kontejneru
druh: zimní podnož M 9
Plody: velké, kulovité, bez žebrování. Slupka hladká, středně tlustá, bez ojínění a mastnosti. Základní barva zelenožlutá, krycí červená, rozmytá. Dužnina: krémové barvy, křehké konzistence, šťavnatá, navinule sladká.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Stará odrůda pravděpodobně francouzského původu.Růst stromu je dosti bujný. Odolnost protí mrazu je vysoká, proti padlí je střední,proti strupovitosti je odolnost vysoká. Sklízí se v říjnu,plody vydrží do března i déle. Odrůda nenáročná na stanoviště.Nevýhodou je málo lákavý vzhled plodů.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Plod: střední, kulovitý až ploše kulovitý. Barva: základní zelenožlutá, překrytá tmavě červeným rozmytým líčkem na větší části plodu. Dužina: je běložlutá, jemná, velmi šťavnatá. Chuť je navinule sladká, aromatická, výborná.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Zimní odrůda,zraje v září,skladovatelnost do prosince,v chladírně i déle.Je to úrodná,pravidelně plodící odrůda. Rezistentní proti strupovitosti. Odrůda s plody sladšími,velmi dobré chuti.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Japonská odrůda vyšlechtěná v r. 1930 na pokusné stanici Aomari z křížení odrůd Golden Delicious x Indo. Strom roste velmi bujně,vytváří rozložité koruny. Dužnina je žlutavě bílá, středně tuhá, hruběji zrnitá, šťavnatá,sladká. Sklízí se asi v 2. polovině října. Konzumní zralosti dosahuje v listopadu a vydrží do března.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Plod: střední, kulovitě kuželovitý, s mírnými oblými žebry. Barva: základní zelenožlutá, překrytá tmavě červeným pruhováním a mramorováním. Dužina: je krémová, pevná, šťavnatá. Chuť je nasládlá, aromatická, velmi dobrá.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Zimní odrůda,sklízí se začátkem října,vydrží do dubna.Úrodnost je střední,pravidelná. Rezistentní proti strupovitosti,strom se lehce tvaruje. Odrůda vhodná do všech oblastí.
naše cena 210,00 Kč (8,64 €)naše cena 245,00 Kč (10,08 €)jabloň Red Bohemia v kontejneru
druh: zimní, pupenová mutace odrůdy Rubín
Mutace základního druhu. Plod: velký,kulovitý. Dužina: krémová,jemná,chruplavá, velmi šťavnatá,aromatická,chuť sladká,výborná. Velmi atraktivní,kvalitní plody,má jemnější a pevnější dužinu než základní druh Rubín. Odolnost: proti napadení strupovitostí je střední, proti napadení padlím jabloňovým rovněž střední.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)Nová odrůda, původ ČR, (Melrose x Rubín). Strom roste bujně, korunu vytváří převislou. Plodnost je střední, pravidelná. Odrůda vyniká dlouhou skladovatelností, převyšující 7 měsíců.
naše cena 245,00 Kč (10,08 €)YzI4YTl