logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

SLOUPOVITÉ (baleríny)

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: střední,kuželovitý. Barva: zelenožlutá s líčkem Dužina: krémová,jemná,šťavnatá,chuť výborná. Jemná dužina. Vyznačuje se velmi úzkou korunou s kompaktním, zakrslým růstem. Je vhodná do malých zahrádek.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Jedná se o velmi slabě rostoucí odrůdu.Má sklon se rozvětvovat.Plod je střední až velmi velký,kulovitý.Základní barva je žlutá,krycí karmínově červená.Dužina je krémová,jemná,chruplavá.Chuť sladce navinulá,aromatická,výborná.Odolnost proti strupovitosti střední,proti padlí vysoká.Plody v chladírně vydrží až do února.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Jedná se o velmi slabě rostoucí odrůdu.Má sklon se rozvětvovat.Plod je střední až velmi velký,kulovitý.Základní barva je žlutá,krycí karmínově červená.Dužina je krémová,jemná,chruplavá.Chuť sladce navinulá,aromatická,výborná.Odolnost proti strupovitosti střední,proti padlí vysoká.Plody v chladírně vydrží až do února.
naše cena 295,00 Kč (11,94 €)Ruská podzimní odrůda sloupovité jabloně. Odolnost proti plísním je velmi dobrá. Plodnost je vysoká. Výhoda je zvýšená odolnost proti mrazu.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Odrůda uzrává v 1.polovině září.Plody i po uzrání dlouho drží na stromě a mohou plnit delší dobu dekorativní funkci.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Původ ČR.Růst slabý,sloupcovitý typ.Sklízí se začátkem září,plody vydrží do prosince. Odrůda je rezistentní ke strupovitosti.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Plody se sklízí koncem září, vydrží do prosince. Odrůda je rezistentní proti strupovitosti.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Sklizňová zralost je na přelomu září a října,plody vydrží do března.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Německá odrůda,kříženec Waltz x Calagolden.Strom roste středně bujně. Sklízí se koncem září,plody vydrží do ledna. Proti strupovitosti je odolná,proti padlí taktéž.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Německá odrůda,kříženec Waltz x Calagolden.Strom roste středně bujně. Sklízí se koncem září,plody vydrží do ledna. Proti strupovitosti je odolná,proti padlí taktéž.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Německá odrůda,kříženec Waltz x Calagolden.Strom roste středně bujně. Sklízí se koncem září,plody vydrží do ledna. Proti strupovitosti je odolná,proti padlí taktéž.
naše cena 295,00 Kč (11,94 €)    Florina x Waltz) - zimní, růst slabý, rezistent, červené, velmi dobré, sklizeň v říjnu,
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)    Florina x Waltz) - zimní, růst slabý, rezistent, červené, velmi dobré, sklizeň v říjnu,
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Plod je střední,základní barva je žlutá,s červeným líčkem.Dužina je krémová,jemná,křehká,šťavnatá.Chuť navinule sladká,příjemně aromatická.Jedná se o nenáročnou,raně zimní odrůdu.Nepotřebuje chemickou ochranu.Proti strupovitosti je rezistentní.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Zimní sloupovitá odrůda, původ ČR, vznikla z křížení Gold Bohemia x Moonlight. Sklizňová zralost plodů je začátkem října, plody lze skladovat do poloviny února. Odrůda je rezistentní proti strupovitosti, odolná vůči padlí.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Dekorativní odrůda sloupovité jabloně.Květy jsou oproti běžným odrůdám jabloní výrazné. Pro tyto vlastnosti se vysazuje i jako okrasně užitková jabloň. Dužina plodů je čerená, uzrávají většinou v polovině září.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Sloupcovitá odrůda,zimní.Zraje v polovině října,vydrží do ledna.Rezistentní proti strupovitosti,proti padlí je odolnost střední.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Sloupovitost, sloupcovitost stromků je dána geneticky. Bohužel gen sloupovitosti v současné době mají jen (sloupovité) jabloně, potomci odrůdy 'McIntosh Wijcik'.

V této souvislosti je třeba uvést některé skutečnosti. Podle předpisu musí být odrůda stálá a uniformní.

To znamená, že stromek, odrůda,  musí růst vždy stejně. Nemůže od jednoho prodece růst sloupovitě a od druhého narůst klasický tvar. 

Jestliže by rostla tak a podruhé jinak, třeba sloupovitě, taková odrůda  by porušila podmínku stálosti a uniformity a nemohla by se pěstovat a prodávat.

Většina prodávaných stromků, které jsou vydávány za sloupovité (kromě jabloní), je obyčejný, zakrsle rostoucí stromek, který je naštěpován na zakrsle rostoucí podnoži. Je ještě bez vyvinutého bočního obrostu, nebo tento obrost je ostříhán. Pravý sloupovitý stromek to není. Je to jednoduše proto, že sloupovitost nemá v genech.

Takový stromek se musí do sloupovitého tvaru každoročně upravovat. Je důležité používat především letní řez.

NGRkYTY5