logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

HRUŠNĚ

Zdánlivě stejné produkty se liší podnoží.

Ceny, pokud není uvedeno jinak, jsou za tvar zákrsek.

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá kropenatým červeným líčkem Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Oblíbená velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 200,00 Kč (7,90 €)Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá tmavší červení Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Červená mutace základního druhu se stejnými vlastnostmi.Velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 200,00 Kč (7,90 €)Stará odrůda, původ Francie, 1866 Plod velký až velmi velký, dlouze kuželovitý. Dužina bílá, šťavnatá, máslovitá, s výraznou chutí. Sklízí se na přelomu srpna a září,skladovatelnost do prosince.  Strom roste slabě až středně. Je nejrozšířenější pěstovanou odrůdou v Itálii, Argentině a Chile.
naše cena 220,00 Kč (8,69 €)Novější raně zimní odrůda hrušně. Růst stromu je střední až slabší,koruna je úzká až mírně rozložitá. Sklízí se v září,vydrží do prosince až ledna.
naše cena 220,00 Kč (8,69 €)Stará, pozdně letní odrůda z r.1784, v okolí Courtray, Belgie. Uzrává koncem srpna až v polovině září, postupně, je určená především k přímé spotřebě, popř. na sušení. Strom vytváří úzce jehlancovitou korunu. Patří k odolným odrůdám. plodnost je pravidelná a vysoká.
naše cena 220,00 Kč (8,69 €)Stará odrůda, původ Francie 1788 Sklízí se koncem září až počátkem října v tvrdém stavu, konzumně dozrává za 10–14 dní. Strom roste slabě, vytváří malé jehlancovité, řidší koruny, plodný obrost je krátký.
naše cena 220,00 Kč (8,69 €)Plod: Střední až velký,kuželovitý Barva:Nazelenalá se světlým,červeným líčkem Dužina:Nazelenalá,křehká,šťavnatá,chuť navinule sladká Odolnost:Vysoká proti strupovitosti,proti mrazům rovněž vysoká Velmi dobře skladovatelná odrůda vhodná pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 220,00 Kč (8,69 €)Plod: Velký,lahvicovitě protáhlý Barva: Zelenohnědá krytá bronzovou rzí Dužina: Nažloutlá,máslovitá,velmi šťavnatá,chuť výborná,navinule sladká,kořenitá Odolnost: Střední,květy jsou proti jarním mrazům odolnější Výborná a oblíbená odrůda pro přímý konzum,ale i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 220,00 Kč (8,69 €)Švédská odrůda hrušně. Růst stromu je střední,koruna mírně rozložitá. Podzimní odrůda.Sklizeň je v září,skladovatelnost do listopadu,v chladírně vydrží až 5 měsíců.
naše cena 200,00 Kč (7,90 €)Stará odrůda, původ Francie 1857 Strom roste slabě. Odolnost proti mrazům je dobrá, netrpí strupovitostí. Plodnost je velmi dobrá a pravidelná. Patří k nejranějším pěstovaným hrušním, sklízí se většinou ve druhé polovině črvence.
naše cena 200,00 Kč (7,90 €)Stará odrůda,původ Belgie. Podzimní hrušeň,sklízí se přibližně v polovině září,při skladování vydrží do listopadu.
naše cena 220,00 Kč (8,69 €)Plod: Střední až velký,typicky hruškovitý Barva: Žlutozelená překrytá kropenatým červeným líčkem Dužina: Nažloutlá,jemně zrnitá,velmi šťavnatá.Chuť sladká,příjemně navinulá Odolnost: Střední Oblíbená velkoplodá odrůda letní hrušně vhodná pro přímý konzum,nebo i pro konzervárenské zpracování.
naše cena 200,00 Kč (7,90 €)Stará francouzská odrůda. Růst je středně bujný,koruna je široce pyramidální. Podzimní až raně zimní odrůda.Sklízí se v polovině října,vydrží do poloviny prosince.
naše cena 200,00 Kč (7,90 €)Stará zimní odrůda, původ Belgie. Sklízí se většinou v druhé polovině října, konzumně dozrává v prosinci, lze ji skladovat do března i déle.  Plodnost je hojná a pravidelná.
naše cena 200,00 Kč (7,90 €)Plod: Střední,tupě kuželovitý Barva: Zelenožlutá,překrytá zářivou červení Dužina: Jemná,máslovitá, velmi šťavnatá, chuť výborná, sladká, kořenitá Odolnost: Proti mrazu vysoká,proti strupovitosti vyšší Růst stromu je střední,tvoří užší vzpřímené koruny.Má velmi atraktivní plody vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. V amatérských podmínkách je doba skladování většinou do konce roku.
naše cena 200,00 Kč (7,90 €)Plod: Střední,tupě kuželovitý Barva: Zelenožlutá,překrytá zářivou červení Dužina: Jemná,máslovitá, velmi šťavnatá, chuť výborná, sladká, kořenitá Odolnost: Proti mrazu vysoká,proti strupovitosti vyšší Růst stromu je střední,tvoří užší vzpřímené koruny.Má velmi atraktivní plody vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. V amatérských podmínkách je doba skladování většinou do konce roku.
naše cena 220,00 Kč (8,69 €)Původ ČR.Sklízí se v říjnu,vydrží do února i déle. Odolnost proti nízkým teplotám je dobrá,proti houbovým chorobám je dosti odolná.
naše cena 220,00 Kč (8,69 €)Původ Itálie. Letní odrůa hrušně, uzrává většinou od druhé poloviny července. Velikost plodu je střední 150-180 g, základní barva je zelenožlutá, překrytá z 30-40% jasnou červení.  Slupka hladká, dužina bílá, šťavnatá, přiměřeně jemná, aromatická se specifickou vůní, málo náchylná k hniličkovatění. Strom roste vzpřímeně, vitálně. Plodnost je vysoká, pravidelná.
naše cena 220,00 Kč (8,69 €)Plod: Střední až velký,tupě kuželovitý Barva: Žlutozelená až nažloutlá,krytá místy skořicovou rzí Dužina: Smetanově bílá,jemná,máslovitá,sladce navinulá velmi šťavnatá,kořenitá,mimořádně dobrá Odolnost: Strupovitostí netrpí,snáší dobře zimní mrazy.Květy jsou na mrazíky citlivější Chuťově vynikající odrůda.Patří k raně zimním odrůdám.
naše cena 200,00 Kč (7,90 €)Stará odrůda, původ Holandsko 1850 Zimní odrůda, plody uzrávají v polovině října, v chladu vydrží do ledna. Používá se často na vaření, pečení, kde po tepelné úpravě se dužina výrazně zbarví do růžovo až karmínově červena.
naše cena 200,00 Kč (7,90 €)YzJhN