logo    Ovocná a okrasná školka   Strážnice   

MERUŇKY

Prodejnu najdete zde

Řadit podle 
Výrobce 

Původ ČR. Odrůda byla šlechtěna na vysokou odolnost proti šarce. Strom roste středně bujně, plodnost je střední až vysoká.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)meruňka Ananaska
Ananasová
Strom roste bujněji, vytváří širší koruny. Částečně samosprašná odrůda, kvete později, než ostatní odrůdy. Plody uzrávají začátkem července. Plodnost je pravidelná, dobrá. Odolnost proti mrazům je celkem dobrá.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)meruňka Aurora
Early Blush
V sortimentu je to jedna z nejranějších odrůd meruněk. Zraje několik dní před odrůdou Leskora. Je cizosprašná. Základní barva je oranžová, překrytá na osluněných místech z 60-70% zářivou červení. Celkem dobře snáší manipulaci, třídění, balení.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Původ Francie. Stromy rostou středně,koruny tvoří vzpřímené,později rozložité. Pozdní odrůda meruňky,zraje asi za 10dní po Velkopavlovické. Nijak zvášť netrpí chorobami,odolnost proti mrazu ve dřevě i v pupenech je velmi dobrá. Velmi kvalitní,úrodná odrůda.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Původ ČR. Odrůda byla šlechtěna na odolnost proti šarce. Strom roste bujně, vzpřímeně, plodnost je střední až vysoká.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)meruňka Bredská
Breda, Bredase, Trnavská, Tuverská
Stará  odrůda, vznikla v 60. letech 19 stol. Roste bujněji, vytváří vznosné, převislé koruny.  Samosprašná odrůda. Uzrává koncem července až začátkem srpna, 5 dnů po odrůdě Velkopavlovická.  Dužina je dobře oddělitelná od pecky. Je oblíbená především pro chuťově velmi kvalitní plody, vhodné pro přímý konzum a taktéž pro konzervárenské zpracování.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Původ ČR. Strom roste středně bujně. Zraje 3 dny před Velkopavlovickou. Odolnost proti mrazu je vysoká, proti houbovým chorobám střední. Plodnost je velká a pravidelná. Velkou předností je vysoká odolnost proti šarce.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Velkoplodá meruňka,plody jsou z 50% překryty karmínovou červení. Uzrává 2 dny před odrůdou Velkopavlovická. Kvete postupně, takže část květů uniká jarním mrazíkům. Cuťově velmi dobrá meruňka.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Velkoplodá meruňka,plody jsou z 50% překryty karmínovou červení. Uzrává 2 dny před odrůdou Velkopavlovická. Kvete postupně, takže část květů uniká jarním mrazíkům. Cuťově velmi dobrá meruňka.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Byla vyšlechtěna v Maďarsku v r.1968 z odrůdy Ceglédi Óriás. Uzrává 8 dní po odrůdě Velkopavlovická. Do plodnosti nastupuje brzy po výsadbě, patří k úrodným meruňkám. 
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Středně raná meruňka, uzrává 5 dnů před odrůdou Velkopavlovická, většinou v polovině července. Strom roste středně bujně, korunu vytváří mírně rozložitou, kuželovitou. Oblíbená meruňka pro velké plody, kdy pro probírce a správné péči mohou plody dosahovat 90-120g.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Atraktivní odrůda, původ Maďarsko. Uzrává 5 dní před odrůdou Velkopavlovická. Úrodnost je velmi vysoká. Odrůda je vhodná k přímé spotřebě taktéž pro konzervárenské zpracování.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Sklízí se 4 dny po Velkopavlovické.Plodnost je velká a pravidelná.Dužina se dobře odděluje od pecky.Plody se méně otlačují. Strom roste středně bujně. Odolnost květních pupenů vůči mrazu je vysoká,vysoká je odolnost i proti monilióze.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Americká odrůda samosprašné,úrodné meruňky.Odolnost pupenů proti mrazu je vysoká. Stromy tvoří úzké,charakteristické koruny.Zraje nerovnoměrně obvykle v polovině července.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Americká odrůda samosprašné,úrodné meruňky.Odolnost pupenů proti mrazu je vysoká. Stromy tvoří úzké,charakteristické koruny.Zraje nerovnoměrně obvykle v polovině července.
naše cena 265,00 Kč (10,73 €)Původ USA.Středně raná odrůda.Zraje o několik dní dříve než Velkopavlovická. Růst stromu je slabý.Odolnost proti mrazu je vysoká. Oblíbená,úrodná odrůda s atraktivními plody a dobrou odolností.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Kanadská odrůda meruňky.Zraje 7 dní před Velkopavlovickou.Plody bývají velmi hezky vybarvené. Další výhoda je vysoká odolnost proti mrazu,vysoká odolnost proti šarce a velmi dobrá chuť. Růst stromu je střední. Není náročná na polohu a lze ji pěstovat i v okrajových oblastech.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Kanadská odrůda meruňky. Roste středně,koruny tvoří vznosné,kompaktní. Odolnost proti mrazu v květu i ve dřevě je vysoká,zároveň je vysoká i odolnost vůči chorobám.Sklizeň je 6 dní po odrůdě Velkopavlovická.Plodnost je pravidelná a vysoká. Lze ji vysazovat i do okrajových oblastí.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Sklízí se 4-6 dnů po Velkopavlovické.Plodnost je velká a pravidelná.Dužina se dobře odděluje od pecky.Plody se méně otlačují. Strom roste středně bujně. Odolnost květních pupenů vůči mrazu je vysoká,vysoká je odolnost i proti monilióze.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)Raná odrůda,zraje 10 dní před Velkopavlovickou.Odolnost proti mrazu je vysoká. Růst stromu je střední. Odrůda oblíbená pro chuťově velmi dobré rané plody,zároveň plodnost je vysoká a pravidelná.
naše cena 228,00 Kč (9,23 €)NTczY